Lada 'Niva': Takto by mala vyzerať, tvrdia Rusi

Nová generácia Lady Niva, presnejšie Lady 4x4, príde na trh už na budúci rok. Jej dizajn je zatiaľ tajomstvom. Ruské médiá však tvrdia, že majú ilustráciu, ktorá pochádza priamo z AvtoVazu a že ukazuje podobu dlho očakávanej novinky.

Lada Niva 4x4 - 2018
Toto je ilustrácia, o ktorej ruské médiá tvrdia, že zachytáva reálnu podobu pripravovanej Lady 4x4, je však staršieho dáta. Pochádza z roku 2014.
Autor:

Šéf ruského AvtoVazu, Nicolas Maure, pred pár dňami potvrdil, že nová generácia terénnej ikony, Lady Niva, ktorá dnes nesie oficiálne označenie Lada 4×4, príde na trh už na budúci rok. A tiež to, že nebude mať nič spoločné s Daciou Duster. Má ísť o ruskú konštrukciu a v porovnaní s prvou generáciou vyrábanou od roku 1977 aj o radikálnu koncepčnú zmenu. Využije čiastočne techniku modelov Vesta a X-Ray. Na tuhú zadnú nápravu budeme musieť pravdepodobne zabudnúť. A možno aj na redukčný prevod.

Každopádne bude nová „Niva“ modernejším autom, ktoré ponúkne priestrannejší interiér, lepšie jazdné vlastnosti a vyššiu bezpečnosť. To sú však všetky informácie, ktoré majú aký-taký oficiálny základ. Inak nie je o novinke známe nič. Pod pokrievkou ostáva technika aj jej dizajn. Na webe sa zatiaľ objavili len neoficiálne ilustrácie nadšencov. Nevyzerajú zle. Lenže so samotnou automobilkou nemajú nič spoločné. Ilustrácia, zverejnená nedávno ruským serverom Kolesa.ru, vraj však áno.

Paralela s ruskou terénnou ikonou, ktorá je na linkách už
od roku 1977, je zjavná na prvý pohľad. Novinka však pôsobí ešte
drsnejšie.
Paralela s ruskou terénnou ikonou, ktorá je na linkách už od roku 1977, je zjavná na prvý pohľad. Novinka však pôsobí ešte drsnejšie.
Autor: kolesa.ru

Má pochádzať z roku 2014 a zachytávať približnú podobu Lady 4×4, tak ako ju vyvíjajú v AvtoVaze. Tri roky je síce dlhá doba, počas ktorej mohlo prísť k viacerým zmenám, ale musíme mať na pamäti, že celý projekt mešká z dôvodu krízy ruského automobilového trhu. Je teda možné, že vývoj bol v tom čase prakticky dokončený, len nedošlo k spusteniu sériovej výroby. Potom by mohla mať ilustrácia s realitou veľa spoločného. Iste v AvtoVaz nezačínali v tom čase od podlahy.

Paralela s ruskou terénnou ikonou, ktorá je na linkách neuveriteľných 40 rokov, je zrejmá, i keď nie tak ako v prípade nedávno zverejnených ilustrácii nezávislého dizajnéra Dmitrija Djačenka. Pôsobí omnoho drsnejšie. Ak by vyzerala práve takto, niet pochýb, že nemieni zabudnúť na svoje off-roadové DNA. Zatiaľ vidíme len 3-dverovú verziu, no 5-dverová je tiež v pláne. Na rozlúštenie hádanky si ešte budeme musieť chvíľu počkať. Ak platí, že „Niva“ príde na trh na budúci rok, tak je možné, že čosi ako koncept by mohlo doraziť už na augustový autosalón v Moskve.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

veľká británia, eú, brexit, eurofondy

Snemovňa lordov schválila dodatok chrániaci občanov EÚ po brexite

01.03.2017 20:36

Snemovňa lordov britského parlamentu schválila dnes dodatok k zákonu o brexite, ktorý chráni práva troch miliónov občanov Európskej únie žijúcich v Británii.

Turecko, vlajka, vojak, zástava, turecká zástava, výhľad, údolie

Nemecko očakáva od Turecka prepustenie novinára

01.03.2017 20:10

Nemecká vláda očakáva od tureckých orgánov čo možno najrýchlejšie prepustenie uväzneného spravodajcu periodika Die Welt.

cesta, panelová, turiec

Neďaleko prešovskej nemocnice sa opäť prepadla cesta

01.03.2017 19:32

Cesta v blízkosti prešovskej nemocnice je opäť uzavretá. Prepadla sa tam ďalšia časť vozovky.

Fruni

Zomrel Vladimír Fruni, bývalý majiteľ BMG Invest

01.03.2017 18:58

Vo Veľkej Británii zomrel v noci z 27. na 28. februára bývalý majiteľ BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimír Fruni (64).