Toto sú najhľadanejšie autá cez Google. Bestsellery neletia!

Britská firma Quickco sa rozhodla zistiť, ktoré automobilové značky ľudia najčastejšie zadávali do internetového vyhľadávača Google v roku 2016. Na základe získaných údajov zostavila mapu a tá prezrádza niekoľko zaujímavostí.

Celosvetovo je najvyhľadávanejšou automobilovou značkou
Toyota. Až v 74 štátoch ju ľudia v minulom roku zadávali do Googlu
najčastejšie.
Celosvetovo je najvyhľadávanejšou automobilovou značkou Toyota. Až v 74 štátoch ju ľudia v minulom roku zadávali do Googlu najčastejšie.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Quickco

Popularitu automobilových značiek možno merať podľa viacerých kritérií. Jedným z nich je aj frekvencia vyhľadávania v internetových vyhľadávačoch. Práve to sa rozhodla preskúmať britská firma Quickco. Zvolila si všeobecne najpoužívanejší vyhľadávač Google a vytvorila mapu sveta, na ktorej vidno, aké značky dominujú vo vyhľadávaniach v jednotlivých štátoch.

Čítajte viac

Do štatistiky zaradili 193 štátov, pričom vynechali napr. Severnú Kóreu, Kubu alebo Irán. Výpovednú hodnotu pri niektorých štátoch znižuje skutočnosť, že Google nemusí byť prioritným vyhľadávačom miestneho obyvateľstva. Týka sa to napríklad Číny, Ruska alebo Južnej Kórey.

Celosvetovo je najvyhľadávanejšou automobilovou značkou Toyota. Až v 74 štátoch ju ľudia v minulom roku zadávali do Googlu najčastejšie. Najpodstatnejšou je pre ňu určite prvá priečka v Spojených štátoch amerických. Dominantné postavenie si získala vďaka záujmu v strednej a vo východnej Afrike. Druhou najčastejšie vyhľadávanou značkou bolo BMW, ktoré sa na prvom mieste štatistky umiestnilo v 51 štátoch. Ako tretí skončil Hyundai so 17 prvenstvami.

Zo štatistiky vyplýva, že lokálpatriotizmus nie je prevládajúcim fenoménom. Miestne značky získali prvenstvá v počte vyhľadávaní len v Nemecku (BMW), vo Francúzsku (Renault), v Taliansku (Fiat) a vo Švédsku (Volvo). Kórejský Hyundai porazilo na domácej pôde BMW a pred bavorskou značkou sa museli skloniť aj japonské značky v krajine vychádzajúceho slnka.

V Európe ľudia minulý rok vyhľadávali cez Google
najčastejšie značku BMW. Na Slovensku a v Českej Republike sa v štatistike
umiestnil na prvej priečke Hyundai.
V Európe ľudia minulý rok vyhľadávali cez Google najčastejšie značku BMW. Na Slovensku a v Českej Republike sa v štatistike umiestnil na prvej priečke Hyundai.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Quickco

Hoci ľudia v USA vyhľadávali najčastejšie japonskú Toyotu, americká značka Chevrolet sa tešila najväčšiemu internetovému záujmu v Mexiku, v Kolumbii, v Ekvádore, v Čile a v Argentíne. V Európe ľudia minulý rok vyhľadávali cez Google najčastejšie značku BMW. Na Slovensku a v Českej Republike sa v štatistike umiestnil na prvej priečke Hyundai. Ide o pomerne prekvapujúci údaj, keďže v oboch štátoch dominuje z hľadiska predaja značka Škoda.

Za najväčšiu kuriozitu zistení firmy Quickco možno pokladať záujem obyvateľov štátu Niger o značku Bugatti. Práve luxusnú športovú značku tam v minulom roku zadávali do Googlu najčastejšie. Dôvodom však môže byť, že väčšina obyvateľstva tejto africkej krajiny žije v chudobe a o vyhľadávanie áut sa v nej zaujíma len miestna najvyššia spoločenská vrstva. Bugatti bolo zároveň jedinou značkou superšportov, ktorá získala prvenstvo v niektorom zo skúmaných štátov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
parlament, fico,

Fico: Rozšírenie návrhu o ďalšie amnestie je na poslancoch

25.03.2017 13:54

Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil.

fico, summit, rím

Fico: Iný priestor ako EÚ pre SR neexistuje

25.03.2017 13:02

Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát.

židia, muzeum, kultúra, vlak,

Prežila peklo, aby mohla mladým rozprávať o nacistických zverstvách

25.03.2017 11:45

O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah.

František Gaulieder

Zomrel bývalý poslanec František Gaulieder, zrazil ho vlak

25.03.2017 11:03, aktualizované: 14:10

Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy.