Nissan X-Trail 4Dog Concept: Pes v aute? Žiadny problém

Nissan sa rozhodol ukázať, že preprava psa v aute nemusí byť utrpením pre zvieratá ani pre ľudí. A aby to dokázal, vyvinul koncept, ktorý si hravo poradí so štvornohými miláčikmi.

Nissan X-Trail 4Dog Concept - 2017
V kufri SUV X-Trail sa Nissan rozhodol vytvoriť raj pre zvieratá. Je tu mäkké a ľahko umývateľné čalúnenie aj zásobník vody a krmiva. Navyše vidia zvieratá na displeji svojich majiteľov a naopak.
Autor:

Preprava psa v aute nie je jednoduchá. Autá sú proste pre ľudí, a nie pre psov. Takže každé riešenie predstavuje kompromis. Psovi nemusí byť dobre v batožinovom priestore ani v priestore pre cestujúcich. A predstavuje záťaž aj pre ľudskú posádku, napríklad stopami, ktoré po sebe zanecháva. Odstrániť srsť, fľaky či zápach si vyžaduje úsilie, ktoré však nemusí byť korunované úspechom. Japonský Nissan si však myslí, že vie, ako na to. Predstavil zaujímavý koncept riešenia problémov so štvornohými miláčikmi, ktorí často cestujú.

Chýbať nesmie ani zásoba vody a sprcha. O sušenie sa
postarajú prieduchy ventilácie.
Chýbať nesmie ani zásoba vody a sprcha. O sušenie sa postarajú prieduchy ventilácie.
Autor: Nissan

Volá sa X-Trail 4Dog Concept a ako naznačuje názov, základom je väčšie z dvoch SUV, ktoré v Európe ponúka. Do kufra X-Trailu nainštaloval špeciálne príslušenstvo. V prvom rade ho tvorí zvýšená, mäkko čalúnená a ľahko umývateľná podlaha či obloženie bočníc aj zadných operadiel. Pod podlahou sa ukrýva výsuvná rampa, aby sa pes dostal ľahko do auta, a navyše sprcha, ktorou môžete psa ešte predtým umyť. Na vysušenie srsti zas poslúžia prieduchy ventilácie v zadnej časti priehradky batožinového priestoru.

Výsuvná rampa uľahčí štvornohým miláčikom
nastupovanie.
Výsuvná rampa uľahčí štvornohým miláčikom nastupovanie.
Autor: Nissan

Nissan myslel aj na misku s vodou a zásobník na krmivo. Všetko je umiestnené tak, aby k nim mali zvieratá dobrý prístup a vedeli ich ovládať labkou. Celá zadná časť je od kabíny oddelená mriežkou. Kontakt sprostredkúvajú kamery a dva displeje. Jeden v priestore pre psíkov a druhý na palubnej doske. Vďaka tomu vedia zvieratá, čo robí ľudská posádka a naopak. Nie je to zlý nápad. Nissan totiž svojím konceptom triafa priamo do veľkej skupiny „psičkárov“, pre ktorých dnes nemajú automobilky žiadne solídne riešenia.

To svoje navrhol vo Veľkej Británii spolu s The Kennel Clubom a na základe podrobného prieskumu medzi viac ako 1 300 majiteľmi psov. Podľa neho považuje až 99,9 % z nich psov za členov rodiny a 98,7 % využíva pri ich preprave auto. Až 88,9 % by kvôli tomu uvažovalo o kúpe vozidla upraveného na prepravu štvornohých miláčikov. Čo sa týka cestovania so psami, prieskum ukázal, že 88,7 % majiteľov vozí psov v aute aspoň raz týždenne. Z toho 71,5 % na zadnom sedadle alebo v kufri. Takže z nečakaného konceptu by sa mohol stať slušný predajný artikel.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

parlament, fico,

Fico: Rozšírenie návrhu o ďalšie amnestie je na poslancoch

25.03.2017 13:54

Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil.

fico, summit, rím

Fico: Iný priestor ako EÚ pre SR neexistuje

25.03.2017 13:02

Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát.

židia, muzeum, kultúra, vlak,

Prežila peklo, aby mohla mladým rozprávať o nacistických zverstvách

25.03.2017 11:45

O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah.

František Gaulieder

Zomrel bývalý poslanec František Gaulieder, zrazil ho vlak

25.03.2017 11:03, aktualizované: 14:10

Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy.