Rolls-Royce SRH: Najmenší 'rolls' bude voziť deti do operačnej sály

Nie, toto nie je hriešne drahá hračka pre deti aristokratov. Najmenší Rolls-Royce všetkých čias zamieri do detskej Nemocnice sv. Richarda v Chichestri. Pomôže malým pacientom zahnať strach.

Rolls-Royce SRH - 2017
Solitérny exemplár Rolls-Royve SRH vznikol priamo v automobilke a jej divízii špeciálnych projektov Bespoke Manufacturing. Zabralo to 400 hodín práce.
Autor:

Britskej značke Rolls-Royce sa darí tak ako nikdy predtým. A je sympatické, že nemyslí len na bohatú klientelu. Tento zvláštny projekt má charitatívny punc. Jednoducho – automobilka známa výrobou superluxusných limuzín postavila auto pre deti. Ale nie hriešne drahú hračku určenú potomstvu aristokratov. Naznačuje to už názov Rolls-Royce SRH, za ktorým sa skrýva skratka detskej nemocnice St. Richard’s Hospital v Chichestri, rodnom meste značky Rolls-Royce. Na oddelení pediatrie budú môcť deti prísť na „rollse“ až do operačnej sály. Chodby budú dokonca lemované dopravnými značkami. Malo by to odbúrať predoperačný stres.

Napriek tomu, že ide o individuálny projekt, automobilka nezľavila z nárokov. Žiadna spolupráca s výrobcom hračiek, tak ako to býva pri vývoji a výrobe značkového príslušenstva, sa tentoraz nekonala. Najmenší rolls všetkých čias vznikol od nuly priamo v automobilke a jej divízii Bespoke Manufacturing. Vyžiadalo si to 400 hodín práce. Tak ako skutočné limuzíny so soškou Spirit of Ecstasy, má SRH dvojfarebnú karosériu, ktorá kombinuje biely lak Andalusian White, modrý Salamance Blue a červenú linku St. James Red. Nechýbajú ani statické logá v nábojoch kolies či kožené čalúnenie používané v skutočných limuzínach.

Prví detskí pacienti absolvovali rovnaký odovzdávací
ceremoniál ako bežní zákazníci Rolls-Royce. Vrátane pohostenia či
prehliadky.
Prví detskí pacienti absolvovali rovnaký odovzdávací ceremoniál ako bežní zákazníci Rolls-Royce. Vrátane pohostenia či prehliadky.
Autor: Rolls-Royce

Čítajte viac

Miniatúrny rolls poháňa elektromotor napájaný 24 V gélovou batériou. Maximálny rýchlosť je „vzrušujúcich“ 16 km/h, čo je asi trikrát viac, ako majú bežné elektrické autíčka. Obmedziť ju je však možné na bezpečnejších 6,4 km/h. Podľa lekárov nemocnice v Chichestri pomôže nová hračka znížiť deťom strach pred operáciou. Prvými „zákazníkmi“ úplne nového modelu sa stali Molly Matthewsová a Hari Rajyagur, teda detskí pacienti. Automobilka im vystrojila rovnakú ceremóniu vo svojom zákazníckom štúdiu v Goodwoode, ako skutočným klientom. Obsahovala nielen pohostenie, ale aj výstupnú kontrolu a prehliadku.

Dokonca sa mohli Molly a Hari s malým autíčkom preháňať po výrobnej linke automobilky, na čo má nárok len šéf automobilky pri testoch nových, ešte neodhalených modelov. Teraz už Rolls-Royce SRH čaká cesta do nemocnice k jeho novým malým „klientom“.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.