Mercedes-AMG GT Concept: Rodí sa stuttgartská 'Panamera'?

Toto má byť najväčšie prekvapenie Stuttgartu na ženevskom autosalóne. Mercedes-AMG GT sa tu totiž predstaví v podobe 4-dverového kupé. A možno zamieri aj na výrobné linky.

Mercedes-AMG GT Concept - 2017
Prvá skica odhaľuje koncept 4-dverového kupé na báze AMG-GT. Áno, bude to Panamera zo Stuttgartu.
Autor:

Čítajte viac

Je to oficiálne. Pôvodné špekulácie o príchode 4-dverovej verzie Mercedesu-AMG GT, ktorá by mohla konkurovať Astonu-Martin Rapide, ale najmä Porsche Panamera, dostávajú reálne kontúry. Na autosalóne v Ženeve, ktorý začína už dnes, predstaví totiž Stuttgart koncept na túto tému. A ten už nemusí byť ďaleko od sériového modelu. Naplnila by sa tak idea, s ktorou sa automobilka pohrávala už v časoch éry predošlého superšportu SLS AMG. I keď toto auto nikdy nevzniklo, na patentovom úrade mal Stuttgart chránené jeho skice.

Teraz už ide do tuhého, čo potvrdzuje aj prvá skica najväčšieho ženevského prekvapenia. Vidíme na nej poriadne ostré kupé, evokujúce AMG GT s ďalším párom dverí. Plynulé línie sú zakončené odvetrávacími otvormi v nárazníku a neprehliadnuteľným karbónovým difúzorom s centrálne vyvedenou koncovkou výfuku. A hoci nič viac Stuttgart neprezradil, celkom isto bude pod prednou kapotou pracovať dvakrát preplňovaný 8-valec s objemom 4,0 litra so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou, teda technika z kupé AMG GT.

Výkon by sa mohol vyšplhať až na 430 kW, to v prípade, ak si koncept požičia najsilnejšiu verziu tohto agregátu z vlani predstaveného AMG GT R. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by potom novému štvordverovému superšportu nemalo zabrať viac ako štyri sekundy. Podľa neoficiálnych informácií by sa novinka mala dostať na linky závodu v Sindelfingene už na budúci rok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

parlament, fico,

Fico: Rozšírenie návrhu o ďalšie amnestie je na poslancoch

25.03.2017 13:54

Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil.

fico, summit, rím

Fico: Iný priestor ako EÚ pre SR neexistuje

25.03.2017 13:02

Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát.

židia, muzeum, kultúra, vlak,

Prežila peklo, aby mohla mladým rozprávať o nacistických zverstvách

25.03.2017 11:45

O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah.

František Gaulieder

Zomrel bývalý poslanec František Gaulieder, zrazil ho vlak

25.03.2017 11:03, aktualizované: 14:10

Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy.