Jaguar: Šestoro hodiniek pre vzkriesené E-Type Lightweight

Vznikne len šesť kusov a len pre majiteľov ultravzácnych Jaguarov E-Type Lightweight. Cenu nepoznáme. A možno je to dobré.

Hodinky evokujúce legendárnu sériu odľahčených Jaguarov
E-Type vznikli v spolupráci so známym výrobcom chronografov Bremont. Ich
ciferník pripomína rýchlomer.
Hodinky evokujúce legendárnu sériu odľahčených Jaguarov E-Type vznikli v spolupráci so známym výrobcom chronografov Bremont. Ich ciferník pripomína rýchlomer.
Autor: Jaguar

Pred troma rokmi prišiel Jaguar s nezvyčajným projektom. Od šesťdesiatych rokov mu totiž na „sklade“ ostalo šesť šasi z pôvodne plánovanej osemnásťkusovej série E-Type Lightweight, určenej pre motoristický šport. V porovnaní s klasickými sériovými E-Type bola verzia Lightweight vyrobená z ľahučkého hliníka. To znamenalo úsporu 114 kg. Nakoniec však vzniklo len dvanásť exemplárov. A potom sa 50 rokov nič nedialo. Jaguar sa však rozhodol, že svoj dávny „hriech“ zmaže dokončením zostávajúcich kusov, a to za pomoci divízie Jaguar Heritage.

Rotor má tvar volantu a svoj dizajn dáva na známosť cez
sklenený kryt.
Rotor má tvar volantu a svoj dizajn dáva na známosť cez sklenený kryt.
Autor: Jaguar

Tak sa aj stalo. Reinkarnované veterány sú na nerozoznanie od originálov, veď tak ako v šesťdesiatych rokoch automobilka použila dobové výrobné postupy. Za každý kus si od záujemcov o vzácny exemplár vypýtala astronomických 1 370 000 eur. A pritom takéto auto možno použiť iba v rámci pretekov historických vozidiel. Záujemcovia sa však, pochopiteľne, našli, a tak dostali ďalšiu ponuku. Tentoraz zo sveta príslušenstva. Jaguar pre nich pripravil šesťkusovú sériu špeciálnych hodiniek, inšpirovaných práve sériou E-Type Lightweight.

New Jaguar E-Type Lightweight je na nerozoznanie od svojich
predchodcov zo začiatku šesťdesiatych rokov. Vzniklo len šesť kusov.
New Jaguar E-Type Lightweight je na nerozoznanie od svojich predchodcov zo začiatku šesťdesiatych rokov. Vzniklo len šesť kusov.
Autor: Jaguar

Čítajte viac

Vznikli v spolupráci s dvorným dodávateľom chronografov, značkou Bremont. Hodinky s priemerom 43 mm majú ciferník evokujúci rýchlomer dobového Jaguaru. Ich korunka nesie logo automobilky a vzor dezénu historických pneumatík. Zadná časť umožňuje pohľad do útrob chronografu aj na rotor s motívom volantu. Samotné puzdro pozostáva z opracovaného hliníka. Lenže nie obyčajného. Ide o prebytočný materiál z výroby legendárnej série E-Type. Celé to dotvára kožený remienok, tiež z „odpadu“ pôvodného čalúnenia.

A cena? Tak tú automobilka nezverejnila. Napokon hodinky si môžu kúpiť výlučne majitelia znovuzrodených veteránov.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.