Opel Corsa: Nová generácia bude meškať. Vývoj štartuje odznova

Nestáva sa to často, aby išli niekoľkoročné výsledky vývoja nového auta do „koša“. Opelu Corsa ale áno. Technici musia začať odznova. Pochopiteľne, stojí za tým prechod „blesku“ pod krídla koncernu PSA.

Nová Corsa F bola vo finálnom štádiu vývoja. Prebiehali
testy prototypov. Nič z nej však nebude.
Nová Corsa F bola vo finálnom štádiu vývoja. Prebiehali testy prototypov. Nič z nej však nebude.
Autor: Opel

Corsa je vôbec najpredávanejším modelom Opela v Európe. Aj vlani s počtom 264 844 predaných kusov obhájila piatu priečku v rebríčku najúspešnejších modelov starého kontinentu. Lenže je tu háčik. Súčasná generácia je len modernizáciou tej predošlej z roku 2006. Na trhu je teda neuveriteľných jedenásť rokov. Dalo sa čakať, že Opel už horúčkovito pracuje na novej generácii. A bola to pravda. Nová Corsa F sa mala svetu ukázať už na budúci rok. Osud to však chcel inak. Technici musia začať odznova.

Corsa mala prísť na svet už na budúci rok. Lenže musí
zmeniť platformu. Tú nemeckú, či s kôr americkú z koncernu GM, za
francúzsku.
Corsa mala prísť na svet už na budúci rok. Lenže musí zmeniť platformu. Tú nemeckú, či s kôr americkú z koncernu GM, za francúzsku.
Autor: Opel

Pochopiteľne, za všetkým stojí nečakaný predaj značky Opel koncernom General Motors novému vlastníkovi, francúzskemu koncernu PSA, ktorý združuje značky Citroën, Peugeot a DS. Ten vývoj novej Corsy zastavil. Je totiž rozhodnuté, že novinka musí z dôvodu redukcie nákladov vzniknúť na francúzskej platforme. To znamená, že súčasná generácia Corsy E bude musieť vydržať na trhu až do roku 2020. Tá nová už bude zdieľať techniku Citroënov či Peugeotov. Podobne ako nový Opel Crossland X, ktorý je prvým výsledkom spolupráce Nemcov a Francúzov.

Dohoda medzi General Motorsom a PSA tiež hovorí, že súčasné modelové rady Opelu, ktoré využívajú americký základ, sa nebudú predávať na trhoch, kde pôsobí GM, najmä nie v USA. Po Corse by malo prísť ďalších päť modelov, vyvinutých v spolupráci Opelu a Francúzov, a to do roku 2023, teda do šiestich rokov. V tom istom čase by sa podľa plánov PSA mal už Opel konečne dostať do čiernych čísiel. Mimochodom, vlani sa mu to skoro podarilo, lenže do všetkého prišiel brexit. V Británii má totiž Opel sesterskú značku Vauxhall.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.