Bugatti Niniette 66: Rodí sa Chiron morskej hladiny?

Nestačí vám Bugatti Chiron za 2,4 milióna eur? Tak potom má pre vás značka ďalšiu ponuku. V spolupráci s francúzskou lodenicou Palmer Johnson vyvíja totiž hyperluxusnú jachtu Niniette 66. Príbuznosť s Chironom nie je náhodná.

Bugatti Niniette 66 - Palmer Johnson
Už prvý pohľad naznačuje silnú inšpiráciu tejto 20,1 metra dlhej jachty ikonickým Bugatti Chiron.
Autor:

Majitelia hyperšportov Bugatti vlastnia väčšinou nielen hriešne drahé nehnuteľnosti či lietadlá, ale aj jachty. Nejde pritom o hypotézu. Potvrdil to sám šéf molsheimskej značky. Takže prečo nevyužiť príležitosť, ponúknuť im niečo aj z tohto morského sveta? Presne za týmto účelom sa spojilo Bugatti s renomovaným francúzskym výrobcom lodí Palmer Johnson. Výsledkom bude ultrarýchla a ultraluxusná jachta Niniette 66, ktorá chce byť „Chironom“ vodnej hladiny. Ako naznačuje číslovka, na dĺžku zaberie 66 stôp, čo je 20,1 metra a dosť veľký formát na rozprávkový výkon i komfort.

Skutočný Chiron je popri Niniette 66 skutočným
drobčekom.
Skutočný Chiron je popri Niniette 66 skutočným drobčekom.
Autor: Palmer Johnson

Vývoj beží už od roku 2015, pričom spája to najlepšie zo sveta luxusných motorových jácht a pôžitku, ktorý máte z ohromujúcej sily za volantom Chironu. Napokon, práve volant z Bugatti je jedným z mála komponentov, ktoré si Niniette 66 požičia od svojho asfaltového súrodenca. Predsa len ide o loď, takže paralela je založená skôr na dizajne ako technickej príbuznosti. Výkonom sa však tieto dve špičky automobilovej a lodnej hierarchie od seba zas až tak nelíšia. Niniette 66 poháňa lodný motor MAN s výkonom 1 013 koní, ale v ponuke bude aj silnejšia 1 216-koňová verzia. Pohyb je sprostredkovaný pomocou trysiek MJP.

Hyperluxusná športová jachta má dve paluby. Horná je
miestom pre mostík a jacuzzy.
Hyperluxusná športová jachta má dve paluby. Horná je miestom pre mostík a jacuzzy.
Autor: Palmer Johnson

Nádherná jachta preberá z Chironu dvojfarebné lakovanie, typické bočné oblúky a motívy podkovy. Loď ponúka dve paluby. Na prvej je riadiaci mostík s dvojicou anatomických sedadiel, ležadlá a jacuzzy, ktorému sekunduje ohnisko vytvárajúce kontrast s vodou. Okolo mostíka sa schádza dvoma schodišťami do podpalubia, kde je dostatok miesta na veľkú spálňu, obývaciu miestnosť a malú kapitánsku kajutu. Zariadenie je hyperluxusné. Všade vládne ušľachtilá koža, mramor a karbón – také typické pre Bugatti. Rovnako ako ďalšie motívy konskej podkovy.

Dolná paluba hýri luxusom. Aj tu je množstvo dizajnových
odkazov na Bugatti.
Dolná paluba hýri luxusom. Aj tu je množstvo dizajnových odkazov na Bugatti.
Autor: Palmer Johnson
Kuchynku tu však nenájdete, dvadsať štvorcových metrov je predsa len primálo na plne nezávislý „ostrov života“. A o to tu ani nejde. Kochať sa máte rýchlosťou a luxusom na kratších plavbách. Vzniknúť však majú aj väčšie verzie s dĺžkou až do 24,4 metra. Ale tiež menšie s dĺžkou 15,2 metra. Ceny zverejnené zatiaľ neboli, ale niet pochýb, že nový spoločný počin Bugatti a Palmer Johnson si svoju klientelu nájde. Výsledná suma bude závisieť na dĺžke, výkone a vybavení. V každom prípade bude aj to najlacnejšie prevedenie drahšie ako štvorkolesové Bugatti Chiron, ktoré stojí 2,4 milióna eur.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.