Porsche: Do GT3 sa vráti manuál! V Zuffenhausene 'prešaltovali'

Po štyroch rokoch dostane Porsche 911 GT3 to, čo sa sním spájalo od jeho začiatkov - manuálnu prevodovku. Páni zo Zuffenhausenu priznali chybu. Náprava príde už v Ženeve.

Porsche 911 GT3 - 2010
Porsche 911 GT3 a manuál? Tak v súčasnosti si túto konfiguráciu môžete pozrieť len na snímkach verzie spred štyroch rokov. Tá aktuálna o ňu prišla.
Autor:

Porsche pripravilo svojim priaznivcom za posledné roky ťažké chvíľky. Najmä vyznávačom ortodoxnej športovej klasiky. Museli prehltnúť príchod preplňovaných motorov, dokonca štvorvalcových, aj ústup manuálnych prevodoviek. Situácia zašla až tak ďaleko, že o atmosférický motor prišlo Porsche 911 GTS a o manuál zas „polookruhové“ 911 GT3. Teraz sa však chystá náprava. V Zuffenhausene totiž priznali chybu.

Porsche 911 GT3 je nepochybne úžasným autom s výkonom 350
kW z atmosférického 6-valcového boxeru, ale k dokonalosti mu chýba manuálna
prevodovka.
Porsche 911 GT3 je nepochybne úžasným autom s výkonom 350 kW z atmosférického 6-valcového boxeru, ale k dokonalosti mu chýba manuálna prevodovka.
Autor: Porsche

Náznakov, že zákazníci chcú klasiku bolo viac. Po vlaňajšom Porsche 911 R s atmosférickým 6-valcom spojeným s manuálom, ktoré prišlo aspoň ako malá náhrada za puristicky ladené modely, sa len tak zaprášilo. Podobne ako za Caymanom GT4, taktiež s manuálom. Takže v Porsche rýchlo zmenili rétoriku a pôvodné reči o ústupe manuálov zahodili do koša. Už v Ženeve by sme tak mali vidieť 911 GT3 s manuálnou prevodovkou.

Pred štyrmi rokmi nahradila manuál výlučne dvojspojková
prevodovka PDK.
Pred štyrmi rokmi nahradila manuál výlučne dvojspojková prevodovka PDK.
Autor: Porsche
Potvrdil to Walter Röhrl, testovací jazdec Porsche. Podľa neho je táto verzia hotovou vecou. Navyše má dostať plochý štvorlitrový 6-valec s výkonom viac ako 370 kW. Súčasné GT3 s dvojspojkovou prevodovkou ich má 350 a 911 R 368 A to ešte nie je všetko. Potom, čo Porsche 718 Cayman a Boxster prešaltovali na turbomotory, chystajú Zufennhausene nové deriváty GT4 RS so 6-valcom z 911 GT3 naladeným približne na 330 kW. A ešte lepšou správou je, že bude kombinovaný s manuálnou prevodovkou. Starí dobré časy sa teda vracajú.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.