BMW i3 REX: Tomuto elektromobilu tečie palivo! Do servisu mieria tisíce

Môže elektromobilu unikať palivo? Môže. Dokazuje to správa amerického úradu pre bezpečnosť cestnej premávky NHTSA. Podľa nej musia ísť do servisov tisíce kusov BMW i3.

BMW i3 REX - motor
BMW i3 REX je okrem akumulátorov vybavené aj malým spaľovacím motorom. Problémom je odvzdušňovacia hadica nádrže.
Autor:

Pochopiteľne, správa hovorí o verzii i3 REX s predlžovačom dojazdu, teda malým motocyklovým motorom v úlohe generátora. Ten palivo potrebuje. A presne s ním má i3 problém. Podľa správy amerického úradu stojí za všetkým nevhodná hadica odvádzajúca benzínové pary z nádrže. Môže sa totiž počas jazdy odierať o kábel akumulátora a časom sa poškodiť. To vedie k následnému úniku paliva.

BMW i3 absolvovalo nedávno modernizáciu. V elektrickej
verzii má predĺžený dojazd.
BMW i3 absolvovalo nedávno modernizáciu. V elektrickej verzii má predĺžený dojazd.
Autor: BMW
Podľa BMW, automobilka zatiaľ nezaznamenala takýto prípad, ale výhradu rešpektuje a pozve majiteľov do servisov. Ide teda o preventívny zásah. V USA sa dotkne 19 130 elektrických BMW s predlžovačom dojazdu. A tiež ďalších desaťtisícov po celom svete. Za Atlantikom predalo BMW približne 25 000 elektrických i3. Ako vidieť, väčšina z nich má teda aj malý benzínový motor.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.