Renault Captur: Ľahký facelift a R-Link Evolution

Po štyroch rokoch prichádza Renault s modernizáciou svojho prvého crossoveru. Captur sa tak vzhľadovo priblížil novšiemu Kadjaru. Ponúka viac individualizácie vrátane verzie Initiale Paris a modernejší infotainment.

Captur sa snaží priblížiť vzhľadu novších súrodencov.
Vidieť to najmä na „céčkovej“ grafike nových denných diód a nových
svetlách s technológiou LED Pure Vision.
Captur sa snaží priblížiť vzhľadu novších súrodencov. Vidieť to najmä na „céčkovej“ grafike nových denných diód a nových svetlách s technológiou LED Pure Vision.
Autor: Renault

Captur prišiel na trh v roku 2013 ako prvý crossover z dielne Renaultu. O zákazníkov nemal núdzu. Lenže medzičasom rodinu obohatil väčší Kadjar a Koleos. To bola výzva na facelift, aby po štyroch rokoch lepšie ladil s novou ponukou. Modernizácia predstavená v Ženeve priniesla preto vynovené nárazníky s dennými diódami v tvare písmena C, masku chladiča s jemnou chrómovou linkou, strieborné chrániče nárazníkov a najmä nové diódové svetlá LED Pure Vision.

Modernizácia priniesla Capturu nové farby karosérie a
strechy. Celkovo je k dispozícii až 30 farebných kombinácií. Nová je
verzia Initiale Paris.
Modernizácia priniesla Capturu nové farby karosérie a strechy. Celkovo je k dispozícii až 30 farebných kombinácií. Nová je verzia Initiale Paris.
Autor: Renault

Podobne je to vzadu, kde nájdeme novú grafiku zadných svetiel. Mimochodom, svietia aj cez deň spolu s prednými dennými svetlami. Od začiatku bol Captur zaujímavý možnosťami bohatej individualizácie, najmä vďaka dvojfarebnému lakovaniu a farebným exteriérovým doplnkom. Teraz vzrástol počet kombinácií až na tridsať. V palete farieb pribudol modrý odtieň Ocean a čierny Amethyste. Kombinovať ich možno s novou sivou farbou strechy Platine.

Vzadu nájdeme v podstate iba novú grafiku svetiel
Vzadu nájdeme v podstate iba novú grafiku svetiel
Autor: Renault

Navyše si môžete priplatiť za exteriérové dekorácie, napríklad lišty dverí alebo kryty nábojov kolies v béžovom odtieni Ivoire, modrom Ocean, hnedom Cappuccino, červenom Flamme a oranžovom Atacama. Okrem toho pribudol v hierarchii verzií vrchol v podobe Capturu Initiale Paris. Spoznáte ho vďaka ochranným panelom nárazníkov v striebornej metalíze, lesklým čiernym rámom okien, 17-palcovým diskom kolies Initiale, chrómovým lištám, sekvenčným smerovým svetlám a špeciálnej ponuke farieb vrátane čiernej Amethyste.

V interiéri môže Captur počítať s novšou verziou
rozhrania R-Link Evolution s platformou Android Auto.
V interiéri môže Captur počítať s novšou verziou rozhrania R-Link Evolution s platformou Android Auto.
Autor: Renault

Čítajte viac

Interiér absolvoval len retuše. Renault pripomína najmä kvalitnejšie plasty a čalúnenie. Vyššie verzie sa však môžu pochváliť pohodlnejšími sedadlami. Initiale Paris dopĺňa výbavu o kožené sedadlá, koženú palubnú dosku či kožený volant, všetko čalúnené Nappou. Vo výbave je panoramatické strešné okno, vyhrievané sedadlá, ale aj novšia verzia multimediálneho rozhrania R-Link Evolution, ktoré je po prvýkrát kompatibilné so systémom Android Auto. Tento systém s navigáciou je dostupný za príplatok aj pre nižšie úrovne.

Captur si polepšil v asistenčných systémoch. Objavuje sa tu sledovanie mŕtveho uhla zrkadiel, aktívne v rozsahu od 30 do 140 km/h, či Eassy Prak Assist, teda parkovací asistent, ktorý zvláda pozdĺžne aj priečne manévre. Ponuka motorov ostáva bez zmien. Základom je benzínový 3-valec 0,9 TCe (66 kW) a nad ním 4-valec 1,2 TCe (87 kW). Naftu zastúpia známe 4-valce 1,5 dCi s výkonom 66 alebo 81 kW. Pre silnejší benzínový motor a slabší diesel je k dispozícii 6-stupňová dvojspojková prevodovka EDC.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.