Mercedes má problém. Do servisov mieri milión áut. Hrozí požiar

Nemecká automobilka Daimler zvolá do servisov po celom svete jeden milión novších áut značky Mercedes-Benz. Dôvodom je riziko vznietenia. Výrobca má už správy o 51 požiaroch.

Mercedes-Benz - logo
Riziko požiaru má hroziť vo vozidlách Mercedes-Benz tried C, CLA, GLA a GLC vyrobených v rokoch 2015 až 2017.
Autor:

Dôvodom problému je podľa Daimlera zrejme chybná poistka. V súvislosti s problémom nemá spoločnosť zatiaľ žiadne správy o zraneniach či úmrtiach. Z 51 požiarov bolo 30 hlásených v Spojených štátoch amerických. Kontrola sa týka novších modelov vrátane modelového roku 2017. Automobilka dodala, že v USA začne zvolávať postihnuté autá na kontrolu v júni, keď bude mať k dispozícii nové súčiastky.

Pri ešte nepredaných autách bude oprava uskutočnená ešte pred predajom. Za Atlantikom zvolá automobilka do servisov 307 629 vozidiel. Podrobnosti o tom, koľko ich bude v iných krajinách, zatiaľ neuviedla. Agentúra AP však zverejnila, že kontrola sa dotkne osobných aj športovo-úžitkových (SUV) vozidiel tried C, E, CLA, GLA a GLC vyrobených v rokoch 2015 až 2017. Porucha je podľa nej v štartéri, ktorý sa môže prehriať a spôsobiť požiar.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.