VW to s elektromobilmi myslí vážne. Naleje do nich 33 miliárd eur

18.11.2019 12:27

Nemecký koncern Volkswagen v rokoch 2020 až 2024 vloží do elektromobility a digitalizácie 60 miliárd eur. Automobilka uviedla, že o investičnom pláne na nasledujúcich päť rokov rozhodla jej dozorná rada.

Len do elektromobility má ísť asi 33 miliárd eur. Toto odvetvie spolu s digitalizáciou a s hybridnými pohonmi si vezme približne 40 percent z celkových kapitálových a rozvojových investícií. V minulej päťročnici išla na rovnaké účely len tretina celkovej sumy, ktorá vtedy predstavovala 44 miliárd eur.

Hlavným ťažiskom investícií je rozšírenie produkcie čistých elektromobilov. Po prestavbe továrne v Zwickau majú prísť na rad závody v Emdene a v Hannoveri. Podobnou premenou majú prejsť aj výrobne Volkswagenu v Spojených štátoch a v Číne.

Volkswagen plánuje, že v uvedenom období bude vyrábať 75 modelov elektroáut a zhruba 60 hybridov. Do roku 2029 chce koncern ročne vyrábať približne 26 miliónov elektromobilov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Volkswagen #elektromobily #automobilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek