To je odvaha: Falošná ŠPZ, žiaden vodičský a zakázaná jazda!

13.06.2020 17:00

Štyridsaťročný Seničan na motocykli to naozaj prehnal. Policajtom z Trnavského kraja však neunikol.

Pri zverejňovaní policajných fotografií býva...
Pri zverejňovaní policajných fotografií býva zvykom maskovať evidenčné číslo. Túto ŠPZ na motorke však chrániť nutné nebolo. Je totiž vyrobená podomácky. Autor: Polícia Slovenskej republiky

Na motocykel Kawasaki vysadol 40-ročný Seničan v nedeľu 7. júna. A bol naozaj poriadne odvážny. Policajti pri kontrole zistili hneď niekoľko priestupkov. Nešlo o maličkosti. Na motorke sa nachádzali značky, ktoré neboli v evidencii, rovnako ako motocykel. Policajti nakoniec zistili, že evidenčné čísla boli vyrobené podomácky a zo spodnej strany bola značka pozliepaná z viacerých kusov. Vodičovi navyše chýbali doklady od motorky a vodičský preukaz.

Registrovaný nebol ani samotný motocykel.
Registrovaný nebol ani samotný motocykel. Autor: Polícia Slovenskej republiky

Dôvodom absencie vodičského oprávnenia nebolo nič menšie ako súdny zákaz jazdy. Previnilec mal už za sebou niekoľko vážnych prehreškov. Naposledy sa postavil pred sudcu v marci tohto roka a ten mu vymeral zákaz šoférovania až do roku 2024. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode. V takzvanom superrýchlom konaní bude súd rozhodovať o jeho vine a treste. Policajti už 40-ročného Seničana obvinili z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia #dopravné priestupky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek