Zázrak: Z tohto ‘šrotu‘ vyviazli dvaja živí ľudia. Vodič vystúpil sám!

20.06.2020 16:00

V pondelok sa stala na Pražskom okruhu dramatická dopravná nehoda. Toyota Corolla ostala zakliesnená medzi dvoma nákladnými vozidlami. Jej dvojčlenná posádka môže hovoriť doslova o zázraku. Ani jeden z cestujúcich neprišiel o život. Vodič dokonca zo zdemolovanej Toyoty vystúpil po vlastných nohách.

Ťažko tomu uveriť, ale pri tejto dopravnej...
Ťažko tomu uveriť, ale pri tejto dopravnej nehode, kde sa v stotine sekundy zmenila novučičká Toyota Corolla na vrak, nik nezahynul. Autor: tydenikpolicie.cz

Nehoda sa stala pred nájazdom na Novopackú ulicu na pražskom okruhu. Zrazili sa pri nej dve nákladné vozidlá a nová Toyota Corolla. Najviac si to odniesla práve posádka osobného auta, ktoré ostalo zakliesnené medzi nákladným autom a kamiónom. Pomoc privolal na miesto automatický systém núdzového volania eCall, inštalovaný v Toyote. Posádku zachraňovali hasiči, policajti aj zdravotnícky vrtuľník. A mali čo robiť.

Je to priam neuveriteľné, ale z totálne zdemolovanej Corolly dokázal vodič vystúpiť sám. Spolujazdkyňu museli záchranári vyslobodzovať 40 minút. Potrebovali na to rozrezať zdevastovaný skelet karosérie a dokonca nadvihnúť jedno z nákladných vozidiel. Žena bola prepravená leteckou záchrannou službou do nemocnice. Tam skončil aj vodič, ktorého k lekárom odviezla pozemná záchranná jednotka.

Nehodu spôsobil vodič kamióna, ktorý si...
Nehodu spôsobil vodič kamióna, ktorý si nevšimol stojacu kolónu. Vo vysokej rýchlosti narazil do zadnej časti Toyoty Corolla a vtlačil ju pod nárazník nákladného auta pred ňou. Autor: tydenikpolicie.cz

Čo sa vlastne stalo? Po zverejnení nehody na webe tydenikpolicie.cz sa diskutéri pustili do vodiča Toyoty. Dnes ale vieme, že nehodu nespôsobil. So svojou spolujazdkyňou bol jej obeťou. Stál v kolóne, ktorú si nevšimol vodič kamióna a vo vysokej rýchlosti narazil do stojaceho osobného auta. Toyotu doslova vtlačil pod nákladiak, ktorý stál pred ňou. Vodičovi kamióna hrozia za trestný čin ťažkého ublíženia na zdraví z nedbanlivosti dva roky nepodmienečne.

Toyota
		Corolla - havária
		Praha
Toyota
		Corolla - havária
		Praha
+3Toyota Corolla -
		havária
		Praha

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Toyota #eCall #dopravná nehoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek