Dočkajú sa Kysučania? Štát sústredí pozornosť na diaľnicu D3

Obyvatelia Kysúc roky čakajú na dostavbu diaľnice D3. Dopravná situácia je kritická v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde sa s výstavbou dvoch úsekov ešte nezačalo. Vodiči stoja denne v rozsiahlych kolónach na ceste prvej triedy I/11. Štát chce urýchliť projektovú prípravu. Diaľnica D3 má byť jednou z priorít aktuálneho vedenia Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).

18.06.2020 18:00
debata (10)
Na diaľnici D3 je v súčasnosti rozostavaný len... Foto: NDS
D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec Na diaľnici D3 je v súčasnosti rozostavaný len úsek D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec.

Generálny riaditeľ diaľničiarov Juraj Tlapa hovorí o zaseknutí dostavby diaľnice D3, ktoré malo nastať v uplynulých rokoch. „Problém, prečo sa príprava zasekla, je komplexný. Ako hlavný by som uviedol politický dôvod,“ uviedol Tlapa, ktorý za pomalou prípravou nových úsekov vidí okrem politických vplyvov aj komplikovanú legislatívu.

O príprave a výstavbe úsekov majú podľa diaľničiarov rozhodovať intenzity dopravy. Diaľnica D3 sa tak stane jednou z priorít vlády. „Na diaľnici D3 je zaťaženie dopravy také vysoké, že to bude priorita,“ uviedol Tlapa, ktorý v súčasnosti nevie odhadnúť, kedy sa začne so samotnou výstavbou. Realizácia stavby bude podľa jeho slov následne trvať štyri až päť rokov.

Dostavba diaľnice D3 čaká na dva úseky, ktoré vedú okolo Kysuckého Nového Mesta. Úsek D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto s dĺžkou 11,2 kilometra je v súčasnosti vo fáze prípravy a vypracovania dokumentácie pre územné rozhodnutie. Súčasťou tohto úseku bude 16 mostov, ktoré dosiahnu celkovú dĺžku 2,5 kilometra. Štúdia realizovateľnosti z roku 2014 počíta s tým, že po danom úseku bude v roku 2030 jazdiť viac ako 25-tisíc vozidiel denne.

D3, Čadca

V rámci nadväzujúceho úseku D3 Kysucké Nové Mesto – Oščadnica prebieha príprava a vypracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie. Druhá časť obchvatu okresného mesta bude dlhá 10,79 kilometra. Výstavba oboch úsekov má byť financovaná z eurofondov.

V minulosti obyvatelia Kysúc upozorňovali na potrebu výstavby diaľnice D3 aj blokovaním cesty prvej triedy I/11, ktorá v danej oblasti zastupuje chýbajúcu štvorprúdovku. Podľa celoštátneho sčítania dopravy z roku 2015 prejde denne po ceste prvej triedy I/11 v Kysuckom Novom Meste takmer 20-tisíc automobilov.

Na výstavbu čaká rovnako aj 1,4-kilometrový privádzač diaľnice D3 pri Kysuckom Novom Meste. Na jeho realizáciu bude vyhlásený samostatný tender, ktorý sa má rozbehnúť ešte v tomto roku, pričom samotné práce sa môžu spustiť v budúcom roku.

V súčasnosti je na severnej diaľnici D3 vo výstavbe len jeden úsek. Štvorprúdovka D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec má byť otvorená do konca tohto roku. Daný úsek sa napojí na predchádzajúcu časť diaľnice D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, ktorá je v súčasnosti v prevádzke v polovičnom profile. Vďaka týmto dvom úsekom budú môcť vodiči plynulo obísť Čadcu a pokračovať smerom na Poľsko a Česko.

Smerom k poľským hraniciam vedie najsevernejšia časť diaľnice D3, ktorá už v prevádzke je, no vodiči majú k dispozícii len polovičný profil. Do Česka v budúcnosti povedie krátky úsek rýchlostnej cesty R5 s celkovou dĺžkou 1,7 kilometra.

Zrušený tender na vysokotlakové čističe

Nové vedenie NDS zrušilo tender na nákup štyroch vysokotlakových čističov kanálov. „NDS v stredu odstúpila od nevýhodnej zmluvy. Spravili sme ponuku na tieto technológie a dostali sme odpoveď od rôznych dodávateľov. Keď sme si to spriemerovali, tak nám vyšlo, že to, za čo sme to obstarali, bolo o 40 percent drahšie,“ uviedol Peter Peťko, prevádzkový riaditeľ NDS.

Bývalé vedenie NDS malo uzatvoriť zmluvu na nákup štyroch kusov tejto techniky s cenou 783-tisíc eur za jeden vysokotlakový čistič. Nové vedenie diaľničiarov tvrdí, že rovnaká technika sa dá obstarať za 439-tisíc eur. Peťko zároveň nevylúčil, že kvôli nevýhodnému tendru podá NDS trestné oznámenie.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #výstavba diaľnic #diaľnica D3
Články podľa značiek