Diaľničný obchvat Ružomberka sa opäť oneskorí. Minimálne o rok

Dostavba úseku diaľnice D1 Ivachnová - Hubová v 2022 je pravdepodobne nereálna. Informoval o tom v piatok po kontrolnom dni minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

08.08.2020 08:00
debata (5)

Pôvodne sa podľa ministra počítalo s termínom dostavby úseku v júni 2022, resp. do konca roka 2022. „V tejto chvíli je to asi príliš ambiciózne. Aj vzhľadom na to, že zhotoviteľ ešte nedisponuje stavebnými povoleniami. Budeme preto hovoriť skôr o roku 2023,“ povedal. Cestu buduje združenie firiem OHL ŽS a Váhostav SK.

Väčšina mostných objektov je podľa Doležala hotových, problematické sú dva úseky. „Potrebujeme dokončiť tunel, západný portál, resp. územie, ktoré je v zosuve. To sú objektívne dôvody. Národná diaľničná spoločnosť robí pravidelné kontrolné dni, budeme hľadať riešenia, ako stavbu akcelerovať,“ dodal minister dopravy.

S výstavbou úseku D1 Ivachnová – Hubová sa začalo v roku 2013. Počas razenia tunela Čebrať sa však museli práce prerušiť pre riziko zosuvu svahu pri západnom portáli tunela. Liptovská stavba diaľnice D1 v dĺžke 15 kilometrov, ktorá vytvorí obchvat mesta Ružomberok, sa po dobudovaní napojí na existujúcu diaľnicu do Košíc. Motoristom ušetrí 16 minút v porovnaní s jazdou po ceste prvej triedy.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Ružomberok #diaľnica D1 #D1 Hubová – Ivachnová
Články podľa značiek