Pozor: Policajti na cestách ‘pritvrdia‘. Dôvod? Mŕtvych je priveľa

30.08.2020 22:30

Polícii dochádza trpezlivosť. Od začiatku roka eviduje 148 smrteľných nehôd. Reakciou budú rozsiahle kontroly.

Polícia eviduje od začiatku roka 148 smrteľných dopravných nehôd, pri ktorých zahynulo 165 osôb. Tento rok prišlo o život aj 14 cyklistov. Polícia preto sprísni dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Cieľom zvýšeného dohľadu je pozitívne ovplyvniť a zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu, hovorí Bárdyová.

Policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy áut, spôsob jazdy vodičov, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a dodržanie povinností cyklistami, priblížila. Dohľad policajti podľa Bárdyovej zvýšia najmä na miestach, kde dochádza k dopravným nehodám a na rizikových úsekoch.

„Do týchto opatrení nasadíme maximálny počet policajtov zo všetkých úsekov služieb dopravnej, poriadkovej, železničnej polície. Taktiež zapojíme všetky technické prostriedky na odhaľovanie a dokumentovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti známe ako radary alebo merače rýchlosti,“ uviedla Bárdyová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #radary #polícia #dopravné nehody
Články podľa značiek