Začnú opravy ciest prvej triedy, najviac sa môžu tešiť Banskobystričania

Opravy ciest prvej triedy budú v roku 2021 realizované vo všetkých krajoch, najrozsiahlejšie v Banskobystrickom, v rozsahu takmer 50 kilometrov.

13.10.2020 14:00
debata (1)
Zákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej... Foto: Pravda, Patrícia Michel
R7, rýchlostná cesta, valec Zákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej triedy výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky.

Generálna riaditeľka Slovenskej správy ciest (SSC) Martina Tvrdoňová podpísala rámcové zmluvy s víťazmi tendra na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy. Projekt je rozdelený na tri časti podľa krajov. Najnižšiu sumu ponúklo združenie firiem Cestné stavby Liptovský Mikuláš a MBM-Group Námestovo, druhú najnižšiu Skanska SK a tretiu konzorcium Doprastav a Eurovia SK.

O práce na konkrétnych úsekoch budú prví traja úspešní uchádzači súťažiť v elektronických aukciách. Informovala o tom hovorkyňa SSC Lucia Karelová. Následne budú uzatvárané čiastkové zmluvy na opravy konkrétnych úsekov ciest, pričom samotná realizácia opráv sa bude odvíjať aj od klimatických podmienok.

Zákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej triedy výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky. Cieľom je zlepšenie prevádzkovej spôsobilosti krytu vozovky a predĺženie životnosti zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky.

Projekt je rozdelený podľa krajov, pričom prvú časť tvorí Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj. Druhú časť predstavuje Žilinský a Banskobystrický kraj a tretiu Prešovský a Košický kraj.

SSC chce do veľkoplošných opráv ciest v budúcom roku investovať prvých 50 miliónov eur, plánuje sa opraviť takmer 180 kilometrov. Opravy ciest prvej triedy budú v roku 2021 realizované vo všetkých samosprávnych krajoch, najrozsiahlejšie opravy sa však budú uskutočňovať v Banskobystrickom samosprávnom kraji v rozsahu takmer 50 kilometrov ciest prvej triedy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská správa ciest #oprava ciest #cestné stavby
Články podľa značiek