Kia na americkom trhu zvoláva na inšpekcie státisíce áut

06.12.2020 12:56

Juhokórejská automobilka Kia zvoláva v USA na inšpekcie takmer 295-tisíc vozidiel pre riziko zastavenia sa motora alebo vypuknutia požiaru. Zvolávanie ohlásili len týždeň po tom, ako americké úrady uložili pokutu firme Kia a jej sesterskej spoločnosti Hyundai pre meškanie pri zvolávaní áut na kontroly.

Zvolávanie sa týka vozidiel SUV Sorento s rokmi výroby 2012 a 2013, áut Forte a Forte Koup z rokov 2012 až 2015, hybridných vozidiel Optima z rokmi výroby 2011 až 2013, SUV Soul z rokov 2014 a 2015 a SUV Sportage vyrobených v roku 2012.

Kia v dokumentoch, ktoré zverejnili americké úrady, uviedla, že sa nezistili výrobné vady, ale vozidlá zvoláva, aby zmenšila akékoľvek riziko požiaru. Majiteľov áut začne Kia upozorňovať od 27. januára. Díleri prekontrolujú, či z motorov nedochádza k úniku paliva alebo oleja a v prípade nutnosti ich vymenia.

Americký Úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) oznámil, že firmy Kia a Hyundai musia zaplatiť pokuty a vynaložiť financie na zlepšenie bezpečnosti v celkovej v sume 137 miliónov dolárov, pretože príliš pomaly zvolávali na inšpekcie viac ako jeden milión áut, u ktorých hrozilo zlyhanie motora. Kia tvrdenia amerických úradov odmieta, ale uviedla, že sa chce vyhnúť zdĺhavému právnemu sporu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#požiar #Kia #chyba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek