Kia na americkom trhu zvoláva na inšpekcie státisíce áut

Juhokórejská automobilka Kia zvoláva v USA na inšpekcie takmer 295-tisíc vozidiel pre riziko zastavenia sa motora alebo vypuknutia požiaru. Zvolávanie ohlásili len týždeň po tom, ako americké úrady uložili pokutu firme Kia a jej sesterskej spoločnosti Hyundai pre meškanie pri zvolávaní áut na kontroly.

06.12.2020 12:56
debata

Zvolávanie sa týka vozidiel SUV Sorento s rokmi výroby 2012 a 2013, áut Forte a Forte Koup z rokov 2012 až 2015, hybridných vozidiel Optima z rokmi výroby 2011 až 2013, SUV Soul z rokov 2014 a 2015 a SUV Sportage vyrobených v roku 2012.

Kia v dokumentoch, ktoré zverejnili americké úrady, uviedla, že sa nezistili výrobné vady, ale vozidlá zvoláva, aby zmenšila akékoľvek riziko požiaru. Majiteľov áut začne Kia upozorňovať od 27. januára. Díleri prekontrolujú, či z motorov nedochádza k úniku paliva alebo oleja a v prípade nutnosti ich vymenia.

Americký Úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) oznámil, že firmy Kia a Hyundai musia zaplatiť pokuty a vynaložiť financie na zlepšenie bezpečnosti v celkovej v sume 137 miliónov dolárov, pretože príliš pomaly zvolávali na inšpekcie viac ako jeden milión áut, u ktorých hrozilo zlyhanie motora. Kia tvrdenia amerických úradov odmieta, ale uviedla, že sa chce vyhnúť zdĺhavému právnemu sporu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kia #požiar #chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek