Video: Takto to aktuálne vyzerá s výstavbou nultého obchvatu Bratislavy

Zatiaľ sa ešte stále hovorí o tom, že takmer celý obchvat by mohol byť odovzdaný do užívania koncom tohto roku. Aj keď práce v Rači zatiaľ blokuje nelegálna skládka, ktorú je právne problematické odstrániť.

16.03.2021 20:00
debata (7)
D4R7- Postup prác na nultom obchvate Bratislavy... Foto: D4R7
D4R7- Postup prác na nultom obchvate Bratislavy 02/21 D4R7- Postup prác na nultom obchvate Bratislavy 02/21

Práce na vonkajšom (nultom) obchvate Bratislavy pomaly spejú vo väčšine úsekov k svojmu záveru. Pred necelým mesiacom bola spustená ďalšia časť diaľnice D4. Nový úsek začína v mimoúrovňovej križovatke Vrakuňa, kde nadväzuje na diaľnicu D4 Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa.

D4R7- mapa Foto: D4R7
D4R7- Postup prác na nultom obchvate Bratislavy 02/21 D4R7- mapa

Západne od obce Most pri Bratislave križuje preložku cesty II/572, prechádza mostom ponad rieku Malý Dunaj, obchádza letisko M. R. Štefánika a pokračuje v súbehu so Šúrskym kanálom západne od obce Ivanka pri Dunaji. Úsek končí v mimoúrovňovej križovatke Ivanka pri Dunaji (Senecká cesta).

Uvidíme, ako skončí problém s nelegálnou skládkou, ktorá blokuje výstavbu križovatky v Rači a ako sa k celej veci postaví zhotoviteľ. Zatiaľ to vyzerá tak, že takmer celý obchvat by mohol byť odovzdaný do užívania do konca tohto roku. A práce v mnohých úsekoch tomu nasvedčujú.

VIDEO: Pozrite si, ako pokračujú práce na vonkajšom (nultom) obchvate Bratislavy
Video

Nové video ukazuje z vtáčej perspektívy aktuálny stav prác (február 2021) na vonkajšom obchvate Bratislavy prakticky na každom z rozostavaných úsekov: napríklad na križovatke Jarovce, na Lužnom moste a oboch (západnom aj východnom) predmostí , križovatke Bratislava – Východ a Bratislava – Vajnory, na Nivách, vo Vlčom hrdle a v ďalších.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #obchvat Bratislavy #D4R7 #nultý obchvat Bratislavy
Články podľa značiek