Diaľnica D3 je od dnes mimoriadne uzavretá. NDS vysvetľuje prečo

Dôvodom uzávierky nie sú len údržbové práce, ale aj dobre zaplatené filmovanie. Ide o milióny.

09.08.2021 18:00
NDS Foto:
Uzávierka diaľnice D3 sa presunula na leto aj kvôli požiadavkám zahraničných filmárov.
debata (9)

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na úplnú uzáveru diaľnice D3 v úseku Svrčinovec – Skalité od 8:00 v pondelok (9. 8.) do 20:00 v utorok (31. 8.). Dôvodom je údržba, servis a opravy v tuneloch Poľana, Svrčinovec a opravy na vozovke diaľnice. Ide o presun jesennej údržby na skorší termín.

Doprava bude vedená po obchádzkovej trase. V smere do Poľska po ceste prvej triedy I/11 smer Český Tešín cez obec Svrčinovec – Zátky. Trasa obchádzky v smere z Poľska bude viesť po ceste I/12 s obmedzením do 7,5 tony.

Práce v tuneloch budú podľa nej zamerané na čistenie ostenia tunela, chodníkov, vozovky, hlavnej a štrbinovej kanalizácie, technológií, odlučovača ropných látok, protihlukových stien a kontrolu požiarneho vodovodu.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) presunula na leto plánovanú jesennú údržbu na diaľnici D3 aj kvôli využitiu úsekov diaľnice vrátane tunelov Svrčinovec, Poľana a Považský Chlmec zahraničnou audiovizuálnou produkciou na sedem až desaťdňové nakrúcanie. NDS o tom informovala v pondelok na tlačovej konferencii v Žiline.

Prevádzkový riaditeľ NDS Peter Peťko uviedol, že uzávera je už od šiestej hodiny rannej. „Medzi práce sa nám podarilo zahrnúť požiadavku filmárov. V závislosti od podmienok bude nakrúcanie trvať od sedem do desať dní. S tým, že po ukončení budú ukončovacie práce, osadzovanie ďalších bezpečnostných zariadení a kontrola úseku, či je spôsobilý a bezpečný pre cestnú premávku. Jesenná uzávera už nebude, toto bude jediná uzávera v tomto roku,“ povedal Peťko.

Doplnil, že NDS oslovila aj zhotoviteľa úseku Svrčinovec – Skalité, keďže je ešte v záruke. „Okrem údržbových a servisných prác sa zrealizujú aj práce s cieľom odstránenia aktuálnych chýb v rámci reklamačného procesu na tomto úseku,“ dodal prevádzkový riaditeľ NDS.

Kysucká diaľnica D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec Čítajte viac Výstavba a opravy diaľnic v 2. polroku: Čo všetko nás ešte čaká?

Podľa Zuzany Bielikovej z Audiovizuálneho fondu ide o jeden z najväčších projektov, ktoré sa podarilo prilákať na Slovensko. „Už od roku 2018, keď vznikla Slovenská filmová agentúra, sa snažíme propagovať Slovensko ako konkurencieschopnú krajinu, ktorá dokáže zaujať zahraničných filmárov. A to nielen filmovými profesionálmi, ale aj krásnymi lokalitami a ústretovosťou, ktorou sú slovenskí ľudia známi. Čo sa týka investícií, ktoré zahraniční filmári nechávajú na Slovensku, tie sa pohybujú v rozsahu od 800 000 eur až do päť miliónov eur. Konkrétne v tomto prípade ide o tú najvyššiu sumu,“ povedala Bieliková.

„Som presvedčený, že zatraktívniť našu krajinu v očiach zahraničných investorov a filmových štábov je veľmi zaujímavý produkt. Určite je to aj dobrý podnet pre Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ako gestora pre cestovný ruch,“ podotkol Tomáš Ondrčka z MDV.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #filmovanie #uzávierka diaľnice #oprava diaľnice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek