Obchvat Bratislavy ide do finále. D4R7 otvára Lužný most a zvyšnú časť R7

Zhotoviteľ nultého obchvatu Bratislavy, spoločnosť D4R7 Construction, dokončila ďalšie nové úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. V nedeľu 26. septembra ich oficiálne odovzdá do užívania vodičom.

22.09.2021 12:00
D4R7, Bratislava - Východ (Ivanka - Sever),... Foto:
Bratislava, Jarovce - Bratislava, Východ, stav úseku v apríli 2021.
debata (2)

Najnovšie sa otvára úsek D4 od križovatky Bratislava – Jarovce až po križovatku Bratislava – Juh (kedysi známa ako Ketelec). Táto časť projektu zahŕňa aj nový Lužný most cez Dunaj, ktorý je súčasťou takzvaného Dunajského súmostia dlhého 3 km. Zároveň sa otvára aj zvyšná časť rýchlostnej cesty R7.

VIDEO: Ako sa staval Lužný most cez Dunaj? Pozrite si video z 20.8.2019.
Video

Novootvorený úsek D4 bude mať celkovú dĺžku 6,5 km. Jeho súčasťou je už spomínaná križovatka Bratislava – Jarovce, križovatka Bratislava – Petržalka, Lužný most a v mieste križovatky Bratislava – Juh sa napojí už na existujúcu D4 smerom na križovatku Bratislava – Východ.

Foto: D4R7
Aktuálna mapa projektu D4R7, 26. September 2021

Rýchlostná cesta R7 je už viac ako rok v prevádzke. Donedávna sa vodiči z juhu doviezli autom po križovatku Bratislava – Juh, kde sa museli napojiť na D4 a pokračovať do hlavného mesta až cez Podunajské Biskupice. Najnovšie sa už dostanú po R7 priamo do Bratislavy, čím sa vyhnú hustej premávke na ceste I/63.

VIDEO: Pozrite si ako prebiehala výstavba rýchlostnej cesty R7. (12.12.2018)
Video

Nový úsek R7 od križovatky Bratislava – Juh po križovatku Bratislava – Nivy má dĺžku 6,3 km. Začiatok úseku R7 je v dotyku s existujúcou diaľničnou sieťou, konkrétne cez D1 v existujúcej MÚK Prievoz, ako pokračovanie Bajkalskej ulice. Ďalej prechádza lokalitou Malé Pálenisko, križuje Malý Dunaj a vedie pozdĺž západného okraja Slovnaftu až po jeho juhozápadný roh.

Otvorenie spomínanej časti D4 a R7 je naplánované na nedeľu 26. septembra. Ešte pred oficiálnym uvedením do prevádzky budú od 9:30 sprístupnené chodníky pre cyklistov a chodcov po oboch stranách mosta, ktoré budú môcť byť využívané neobmedzene na presun ponad Dunaj. Na Lužný most sa verejnosť dostane priamo z petržalskej hrádze pri križovatke Bratislava – Petržalka, ale aj z druhého konca z takzvanej slovnaftskej hrádze.

VIDEO: Pohľad z výšky na diaľnicu D4. (11.6.2021)
Video

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #doprava #diaľnice #obchvat Bratislavy #D4R7 #nultý obchvat Bratislavy
Články podľa značiek