V Banskej Bystrici začala oprava najvyťaženejšej cesty. Pripravte sa na zdržanie

Dnes začala oprava cesty I/66, ktorá je najvyťaženejším dopravným úsekom v Banskej Bystrici. Stavebné práce by mali byť ukončené do 50 dní.

09.05.2022 20:00
Rekonstrukcia-cesty-I66-propri-Hrone-1200x900 Foto:
V Banskej Bystrici prebieha rekonštrukcia cesty I/66 popri Hrone.
debata

Oprava cesty I/66 je veľkoplošnou opravou vyše štvorkilometrového úseku, ktorý sa začína na Cementárskej ceste, pokračuje Partizánskou cestou, popri OC Terminal, rieke Hron až po napojenie sa na rýchlostnú cestu R1 na Huštáku. Stáť bude približne 2,2 milióna eur a počas nej sa vyfrézuje viac ako 72 000 štvorcových metrov asfaltového podkladu.

Práce začali dnes (9. mája) na odbočke pri bývalej cementárni a súvisle budú pokračovať v smere do mesta. Mesto Banská Bystrica, ktoré informáciou zverejnilo na svojom webe, žiada obyvateľov o trpezlivosť, zvýšenú pozornosť a sledovanie dopravného značenia, ktoré bude upozorňovať na dočasné obmedzenia. Cesta I/66 je totiž najvyťaženejším dopravným úsekom v Banskej Bystrici.

Z tohto dôvodu Slovenská správa ciest spoločne so zhotoviteľom starostlivo zvážili harmonogram prác s cieľom čo najmenej obmedziť plynulý chod premávky. Frézovať sa preto bude mimo rannej dopravnej špičky, a teda v čase od 8:30 do 19:00 hod. V tomto časovom rozpätí sa zároveň bude realizovať výšková úprava dažďových vpustí a poklopov kanalizácie zabratím jedného jazdného pruhu.

Rozsiahla rekonštrukcia cesty I/66 začína na úseku, na ktorom nie sú trolejové vedenia, avšak postupnými prácami smerujúcim do centra mesta, kde sa trakčné vedenie nachádza, bude potrebné počítať s dočasnými obmedzeniami týkajúcich sa verejnej dopravy. Tie vzniknú aj na priľahlých autobusových zastávkach v danej lokalite.

debata chyba
Viac na túto tému: #Banská Bystrica #Slovenská správa ciest #SSC #oprava cesty #cesta I/66
Články podľa značiek