Pokrok na R2: V úseku Mýtna – Tomášovce už kladú vozovku a robia zvodidlá

Úsek je dlhý 13,5 km a jeho súčasťou je 11 mostných objektov, 6 protihlukových stien a 8 oporných múrov.

03.08.2022 20:00
mytna1 Foto:
Aktuálne sa v úseku R2 Mýtna - Tomášovce kladie vozovka a osádzajú zvodidlá.
debata (3)

Novobudovaný úsek rýchlostnej komunikácie R2 Kriváň – Lovinobaňa, Tomášovce (úsek Mýtna – Tomášovce) bude predstavovať významné predĺženie súvislej siete rýchlostných komunikácií v novom smere na východ od Zvolena. Rýchlostná cesta bude mať dĺžku 13,5 kilometra a celková hodnota je takmer 128 miliónov eur (bez DPH).

Aktuálne sa v úseku R2 Mýtna - Tomášovce kladie... Foto: NDS
mytna2 Aktuálne sa v úseku R2 Mýtna - Tomášovce kladie vozovka a osádzajú zvodidlá.

Stavať sa tento úsek začal v auguste 2019, výstavba pokračuje podľa plánu, čo znamená, že dokončený by mohol byť koncom tohto roku. Aktuálne sa robia izolácie na mostoch, rímsy, stavebné práce budú pokračovať na montáži odvodnenia mostov a záchytných bezpečnostných zariadení – teda zábradlí a oceľových zvodidiel.

Na jednotlivých úsekoch hlavnej trasy sa už kladú konštrukčné vrstvy vozoviek, betónové a oceľové zvodidlá a oplotenie. Taktiež sa pracuje aj na informačnom systéme novej rýchlostnej cesty. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojom webe.

zväčšiť R2: Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce Foto: NDS
R2, MÝTNA - LOVINOBAŇA, TOMÁŠOVCE (09/21) R2: Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce

Okrem uvedených prác ešte cestárov čaká osádzanie dopravného značenia, zaťažovacie skúšky mostov, funkčné skúšky na informačnom systéme a na odlučovačoch ropných látok.

Charakteristika úseku

Trasa budúcej rýchlostnej cesty R2 je vedená údolím Krivánskeho potoka, v súbehu so železničnou traťou a cestou I/16, pričom obchádza samotnú obec Mýtna z juhozápadu. Rýchlostná cesta je vedená ponad oba dopravné koridory, následne trasa vchádza do katastra obce Divín.

Trasa pokračuje v úzkom páse na úpätí pahorkov Divínskeho hája, kde je jediné miesto s akceptovateľným dopadom na životné prostredie, dôsledkom čoho vznikla potreba na vybudovanie objektov vhodných pre migráciu zveri. Po opustení Divínskeho hája pokračuje trasa severovýchodne od obce Podrečany v súbehu s cestou I/16 až do konca úseku, kde sa pri Tomášovciach napojí na jestvujúcu cestu I/16. Úsek je dlhý 13,5 km a jeho súčasťou je 11 mostných objektov, 6 protihlukových stien a 8 zárubných či oporných múrov.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #rýchlostná cesta R2 #Mýtna – Lovinobaňa #Tomášovce
Články podľa značiek