Radar a Sito: Jedna policajná akcia končí, druhá začína

Akcia Radar skončí 31. októbra, no už 2. novembra začne ďalšia dopravno-bezpečnostná akcia a bude trvať až do konca mesiaca.

28.10.2022 14:00
dopravná polícia, kontrola, rýchlosť, meranie, Foto: , ,
Dopravno-bezpečnostná policajná akcia Radar končí, začína akcia Sito.
debata

Bezpečnostná policajná akcia Radar potrvá do 31. októbra. Je zameraná najmä na kontrolu dodržiavania rýchlosti a zákazu jazdy pod vplyvom alkoholu. Popri nej sa však počas najbližšieho víkendu počet policajtov v uliciach ešte znásobí.

Viac policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície bude v teréne nielen počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, ale už od dnešného dňa, teda od piatku 28. októbra. V súvislosti s blížiacimi sa „Dušičkami“ polícia vodičom prostredníctvom sociálnej siete pripomína, že zlodejom nie je sväté ani toto pietne obdobie a preto by mali auto po opustení dôkladne zamknúť a zobrať si z neho všetky cenné veci a doklady. Zároveň apeluje aj na chodcov, ktorých bude v najbližších dňoch v okolí cintorínov oveľa viac, aby nezabúdali na nosenie reflexných prvkov. Aj obyčajnou reflexnou páskou chodec totiž zvýši svoju viditeľnosť až na vzdialenosť 200 metrov.

alkohol kontrola Čítajte viac Bodový systém bude asi realitou. Takto by mohol vyzerať

Zároveň polícia upozorňuje, že ani po sviatkoch nebude na cestách menej hliadok. Začína totiž ďalšia dopravno-bezpečnostná akcia Sito. Začne 2. novembra a bude trvať až do konca mesiaca. Policajti sa počas akcie zamerajú predovšetkým na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu. Ich pozornosti však neunikne ani rýchla jazdy, zákaz používania mobilu počas jazdy, či ďalšie povinnosti účastníkov cestnej premávky.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #alkohol za volantom #meranie rýchlosti #dopravno-bezpečnostná akcia
Články podľa značiek