Pred Prahou nás na diaľnici D1 čaká dopravné peklo. Rekonštrukcia potrvá mesiace

Rekonštrukcia diaľnice D1 pri Prahe medzi kilometrami 16 až 21 skončí až v novembri. Ide o úsek, ktorým denne prejde až 70 000 áut.

25.04.2023 20:00
dalnice D1 Foto:
Oprava diaľnice D1 pri Prahe bude prebiehať celú tohtoročnú stavebnú sezónu.
debata

Rozsiahla rekonštrukcia diaľnice D1 v úseku medzi kilometrami 16 až 21 bude prebiehať počas celej tohtoročnej stavebnej sezóny. S výnimkou krátkodobých obmedzení bude doprava na rekonštruovanom úseku prechádzať v režime 3 + 3 pruhy, so zníženou rýchlosťou na 80 km/h.

V rámci nej bude vykonaná kompletná oprava vozovky v celom úseku v oboch smeroch, vrátane sanácií podkladov vozoviek a mostov, oprava odvodnenia a stavba novej protihlukovej steny, ktorá pred hlukom z diaľnice ochráni bytovú zástavbu v obci Kunice. Na záver bude vozovka vybavená meteorologickými čidlami, budú vymenené kamery pre dohľad na prevádzku a pribudne nové vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Na diaľnici D1, na mimoúrovňovej križovatke Mirošovice bude zároveň vykonaná kompletná výmena verejného osvetlenia a dôjde aj na výmenu zvodidiel. Táto výmena si od polovice mája do začiatku júna vyžiada úplné uzavretie zjazdovej vetvy v smere z Brna na Benešov.

Rekonštrukcia by mala skončiť až novembri. Úsek blízko Prahy je extrémne zaťažený, denne po ňom prejde až 70 tisíc vozidiel. V dopravných špičkách preto nemožno vylúčiť kolóny. Rátajte s tým pri plánovaní svojej cesty do českého hlavného mesta.

debata chyba
Články podľa značiek