Začali budovať ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

Nový úsek cyklotrasy sa začína pri Šúrovciach v časti Valtov Šúr, viesť bude po hrádzi Váhu a končiť sa bude pri moste ponad Horný Dudváh pri Siladiciach.

02.06.2023 20:00
Vazska cyklomagistrála Foto:
Výstavba nového úseku by mala trvať približne 7 mesiacov.
debata (1)

Trnavský samosprávny kraj začal s výstavbou ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Šúrovcami a Siladicami. Na vybudovanie 5,4-kilometrového úseku získala župa nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 1,2 milióna eur. Budúca cyklotrasa nadviaže na nedávno postavený úsek spájajúci Šúrovce a Sereď. Do budúcna by cyklotrasa mala smerovať popri Váhu na sever až po Hlohovec. O začiatku výstavby informuje Trnavský samosprávny kraj na svojom webe.

Nový úsek cyklotrasy sa začína pri Šúrovciach v časti Valtov Šúr v miestach, kde župa pred niekoľkými mesiacmi dokončila výstavbu 1,7 kilometra dlhej cyklotrasy smerom zo Serede. Viesť bude po korune ochrannej hrádze Váhu a končiť sa bude pri moste ponad Horný Dudváh pri obci Siladice. Na cyklotrase vznikne aj cyklistické odpočívadlo zložené z prístreška, dvoch stojanov, štyroch lavičiek a informačnej tabule. Osadené bude aj zariadenie na sčítanie cyklistov.

Bicykel / Bike / Cyklista / Čítajte viac Dobrá správa pre cyklistov: stavia sa ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály

Trnavský samosprávny kraj na svojom území postavil zatiaľ dva úseky Vážskej cyklomagistrály v celkovej dĺžke 5,3 kilometra, na ktoré získal nenávratné finančné príspevky z IROP celkom 830-tisíc eur. Okrem toho sa v marci začali aj práce na Moravskej cyklomagistrále, a to na 6,1-kilometrovom úseku medzi Baťovým kanálom v Skalici a Malou vodnou elektrárňou Holíč za 746-tisíc eur. Župa v týchto dňoch taktiež začala s výstavbou cyklotrasy, ktorá prepojí obec Jaslovské Bohunice s tamojšou atómovou elektrárňou v dĺžke 1,9 kilometra.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #cyklotrasa
Články podľa značiek