Začína sa veľká rekonštrukcia frekventovanej križovatky v Rimavskej Sobote

Križovatka v mestskej časti Sobôtka patrí medzi najfrekventovanejšie v Rimavskej Sobote. Za takmer 4 milióny eur z nej spravia veľký "kruháč".

23.06.2023 20:00
SR Rimavská Sobota kruhový objazd výstavba BBX Foto:
Križovatku v mestskej časti Sobôtka na ceste I/16 pri Rimavskej Sobote (na obrázku), kto nahradí kruhový objazd.
debata (4)

V Rimavskej Sobote sa už čoskoro začne rekonštrukcia križovatky na ceste I/16 v mestskej časti Sobôtka, ktorú Slovenská správa ciest (SSC) prebuduje na dvojpruhovú okružnú križovatku. Práce potrvajú 12 mesiacov.

SSC plánuje stavenisko zhotoviteľovi odovzdať v najbližších dňoch, stať by sa tak podľa hovorcu mohlo už v piatok (23. 6.). Križovatku obnoví za takmer 4 milióny eur česká spoločnosť OHLA ZŠ.

Existujúcu križovatku na hlavnom južnom ťahu I/16 s cestami I/72 a II/532 v rámci rekonštrukcie prebudujú na štvorramennú dvojpruhovú okružnú križovatku s priemerom približne 50 metrov. Pribudnúť má i nový priechod pre chodcov, ktorý na križovatke v súčasnosti chýba. Vybudovaná bude tiež protihluková stena.

V Rimavskej Sobote vznikne jeden z najväčších priemyselných parkov na južnom Slovensku.
Video

SSC avizovala, že rekonštrukciu križovatky chce realizovať bez vylúčenia dopravy z ciest I/16 a I/72, potrebné však bude odkloniť dopravu z Cukrovarskej ulice. Dočasné dopravné značenie bude aktualizované zhotoviteľom podľa zvoleného postupu prác.

Križovatka v mestskej časti Sobôtka bola naposledy prestavaná v 80. rokoch 20. storočia a patrí medzi najfrekventova­nejšie úseky v Rimavskej Sobote. Výstavbu okružnej križovatky plánuje SSC spolufinancovať z európskych zdrojov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská správa ciest #cesta I/16 #križovatka v Rimavskej Sobote
Články podľa značiek