Policajti majú ďalších 31 plug-in hybridov. Budujú aj nabíjačky

Polícia obnovuje masívne svoj autopark. K plug-in hybridom má pribudnúť až 430 nabíjacích bodov. Len tak to bude dávať zmysel.

01.08.2023 14:00
Policajné vozidlá MINV SR Foto:
Najväčší podiel na nových plug-in hybridoch polície má Toyota RAV4 PHEV.
debata (2)

Ministerstvo vnútra pokračuje v obnove vozového parku polície. Príslušníci Policajného zboru si v piatok 28. júla 2023 prevzali ďalších 31 vozidiel v novom dizajne zakúpených z Plánu obnovy a odolnosti SR. Prerozdelených bolo 28 áut Toyota RAV4 PHEV v policajnej verzii. Využívať ich budú policajti v Trnavskom (10 kusov), Nitrianskom (10 kusov) a Trenčianskom (8 kusov) kraji. Do služby tiež smerujú dve vozidlá BMW X3 xDrive30e PHEV a jedno vozidlo Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV, obe v policajnej verzii.

Kolobežka Čítajte viac VIDEO: Polícia: Neverili ste nám? Tu máte video s kolobežkárom so 118 km/h

Ministerstvo vnútra zakúpilo nové vozidlá zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR na základe verejného obstarávania. „Nahrádzajú zastaraný vozový park rezortu vnútra, ktorý je potrebné zmodernizova,“ informuje ministsrestvo vnútra na svojich stránkach. Prideľované sú na krajské a okresné riaditeľstvá Policajného zboru. Obstaraných bolo spolu 400 vozidiel Toyota RAV4 PHEV kategórie SUV 4×4 PHEV. Rezort vnútra zakúpil tiež 120 vozidiel BMW X3 xDrive30e PHEV kategórie SUV 4×4 a 30 kusov áut Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV.

Auto takmer zrazilo dievčatá na priechode Čítajte viac VIDEO: Dráma na priechode pre chodcov. Deti mohli po náraze lietať ako kolky

Čo je ale dôležité, ministerstvo vútra zároveň spustilo montáž nabíjacích staníc. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných a elektrických vozidiel je aktuálne pokrytých 49 lokalít a vybudovaných 182 nabíjacích bodov. „Do konca novembra 2023 plánujeme vybudovať celkom 430 nabíjacích bodov v rámci celej SR,“ píše minosterstvo. Bez nabíjania by totiž nové ekologické vozidlá nepriniesli želaný efekt v znižované emisií CO2.

ZDROJ: Ministerstvo vnútra SR

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #policajti #policajné autá
Články podľa značiek