Obchvat Senca v smere na Sládkovičovo začali opravovať. Stáť to bude 2,7 milióna eur

Pre zabezpečenie plynulosti dopravy je rekonštrukcia rozdelená do troch etáp.

15.08.2023 18:00
SR Senec doprava cesta oprava BAX Foto:
Kompletná oprava by celkovo mala trvať 80 dní. (ilustračné foto)
debata (6)

Obchvat Senca v smere na Sládkovičovo na ceste I/62 a prieťah na vstupe do Senca na ceste I/61 sa kompletne vynovia. V pondelok (14. 8.) po 9.00 h sa začala opravovať časť cesty I/62 na obchvate mesta Senec od hasičskej stanice smer Sládkovičovo. Informoval o tom Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC). Podotkol, že doprava bude v stavebných úsekoch vedená v polovičnom profile.

„Oprava zahŕňa výmeny obrusnej, ložnej a podkladových vrstiev vozovky,“ uviedol Guzi. Priblížil, že pre zabezpečenie plynulosti dopravy je stavba rozdelená do troch etáp. „Prvý úsek od kilometru 0,000 po križovatku s cestou č. III/1042 smer Tureň, ktorý sa končí v kilometri 1,250, sa bude realizovať približne do konca mesiaca august,“ dodal.

Pruh pre cyklistov na D1? Pani to po diaľnici zobrala skratkou
Video

Následne sa má opravovať úsek cesty I/62 na obchvate mesta Senec v kilometri 2,300 až 4,100. Ako posledný sa má opraviť prieťah na vstupe do Senca na ceste I/61 v smere od obce Veľký Biel po okružnú križovatku.

„Určenie dopravného značenia, úplná uzávera a čiastočná v meste Senec na ceste I/61 je v štádiu riešenia,“ ozrejmil Guzi s tým, že postup prác budú priebežne aktualizovať.

SSC stavbu realizuje v rámci veľkoplošnej opravy ciest I/61 a I/62 Senec v dĺžke 4,88 kilometra. Predpokladaná lehota ukončenia stavebných prác je do 80 dní. Zmluvná cena veľkoplošnej opravy je viac ako 2,7 milióna eur.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská správa ciest #cesta I/61 #cesta I/62 #obchvat Senca
Články podľa značiek