V Partizánskom stavajú nový ‘kruháč‘. Obmedzenia budú dlhodobé

Výstavba kruhovej križovatky na Ulici generála Svobodu zahŕňa aj rozšírenie cesty a vybudovanie cyklistického chodníka.

24.08.2023 18:00
krizovatka Foto:
Výstavba kruhovej križovatky na Ulici generála Svobodu v Partizánskom spôsobí rôzne dopravné obmedzenia počas takmer troch mesiacov.
debata

Rekonštrukcia, ktorá práve začala, spočíva v rozšírení existujúcej komunikácie vybudovaním okružnej križovatky na Ulici generála Svobodu. Súčasťou prác je tiež rekonštrukcia pravostranného chodníka, úprava časti ľavostranného chodníka s vybudovaním komunikácie pre peších od kruhovej križovatky smerom k supermarketu, ako i vybudovanie cyklistického chodníka. Informuje o tom mesto Partizánske na svojom webe.

Stavebné práce budú realizované v štyroch etapách a vyžiadajú si buď úplnú alebo čiastočnú uzávierku komunikácie v závislosti od toho, ktorá etapa bude práve prebiehať. V rámci prvej etapy bude uzavretý úsek cesty od križovatky v smere na Luhy a zamedzí sa aj vstup k bytovému domu č. 828 z Ulice generála Svobodu. Cesta ostane prejazdná od železničného priecestia do centra Partizánskeho a doprava bude vedená obojsmerne.

Úsek cesty v smere na Luhy zostane mimo prevádzky aj počas druhej etapy prác. Naďalej však bude prejazdná cesta od železničného priecestia v smere do mesta. Prvá a druhá fáza budú trvať približne dva mesiace.

Špeciálny taxík za euro vozí v Partizánskom ľudí k lekárovi či na nákup
Video

Počas tretej etapy rekonštrukcie sa uzatvorí komunikácia od železničného priecestia ku križovatke v celej šírke. Premávka v smere z Ulice gen. Svobodu na ulicu Veľká okružná bude striedavo riadená svetelnou signalizáciou v jednom jazdnom pruhu. V tejto fáze už bude možný vjazd k bytovke č. 828 v smere od Ulice gen. Svobodu. Tretia etapa potrvá približne tri týždne.

Štvrtá etapa prác ráta s úplnou uzávierkou cesty zo všetkých troch smerov. V tejto etape bude úplne uzavretý vstup do mesta od železničného priecestia, rovnako bude komunikácia neprístupná už niekoľko metrov pred vstupom na križovatku, a to jednak v smere od centra mesta, ako aj od sídliska Luhy. Štvrtá etapa potrvá približne dva dni (v závislosti od počasia).

Nakoľko ide o náročnejšiu rekonštrukciu, ktorá sa dotkne nielen motoristov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky a v lokalite na nich bude čakať viacero obmedzení, mesto Partizánske žiada vodičov aj občanov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravných značení.

debata chyba
Viac na túto tému: #Partizánske #výstavba cesty #nový kruhový objazd
Články podľa značiek