Pozrite sa, ako pokračuje výstavba novej električkovej trate v Petržalke

Výstavba električkovej trate v bratislavskej Petržalke výrazne pokročila. Či však bude hotová do konca septembra 2024 zostáva otázne.

19.10.2023 20:00
default
Výstavba električkovej trate v Petržalke naberá na obrátkach.
debata (3)

Predĺženie Petržalskej električky je jedným z kľúčových projektov hlavného mesta v oblasti verejnej dopravy, odhaduje sa, že po dokončení trate v Petržalke ju denne v každom smere využije až 30 000 cestujúcich. Termín jej dokončenia sa posúval, aktuálne by mala byť hotová do konca septembra 2024. Nie všetci odborníci však tento optimistický postoj zdieľajú, ale verne, že sa tak stane. A v akom stave je stavba v októbri?

Aktuálne prebiehajú práce na električkovom zvršku, konkrétne na spodných doskách pevnej jazdnej dráhy. Prebieha príprava na betonáž trámov na mostnom objekte pri Farskom kostole Svätej rodiny. V najbližšej dobe sa začne s realizáciou oporných múrov, informuje na svojom webe Bratislavský samosprávny kraj.

Električka do Petržalky Čítajte viac Nová električková trať v Petržalke by mala byť hotová na jeseň 2024

Na združenom moste na Rusovskej ceste sa osádzajú oceľové nosníky, prebieha spätný zásyp opory mosta, predmontáž oblúkovovej časti nosnej konštrukcie, ktorá bude osadená na opory v celku. Skoro po celej dĺžke trate sa osádzajú stĺpy trakčného vedenia.

Na ostatných častiach stavby naďalej prebiehajú práce na električkovom spodku, ukladanie káblovodov a káblových šácht, realizujú sa zvyšné prekládky inžinierskych sietí. Na konci úseku v Janíkovom dvore sú osadené oceľové stĺpy na hale dennej kontroly. Začalo sa s prípravnými prácami na objektoch pod mostom na Panónskej ulici, kde sa začne so špeciálnym zakladaním schodísk. reýlny stav ukazuje nasledujúce video:

3 debata chyba
Viac na túto tému: #BSK #električka v Petržalke #verejná doprava v Bratislave
Články podľa značiek