Medzi Popradom a Starou Ľubovňou rátajte s obmedzeniami. Obnovia tam mosty

Práce na rekonštrukcii dvoch mostov na ceste I/66 začnú už koncom októbra. Oba budú zbúrané a nahradené novými a širšími mostami.

23.10.2023 20:00
SR Dobrá Niva doprava cesta rekonštrukcia BBX Foto:
Na frekventovanej ceste I/66 medzi Popradom a Starou Ľubovňou treba rátať s obmedzeniami. Zbúrajú tam dva mosty a postavia nové. (ilustračné foto)
debata

Dva mostné objekty na ceste I/66 pod Tatrami Slovenská správa ciest (SSC) zrekonštruuje, v týchto dňoch podpísala zmluvy so zhotoviteľmi. Práce si vyžiadajú aj dopravné obmedzenia na pomerne frekventovanej ceste medzi Popradom a Starou Ľubovňou, začať by mali v poslednom októbrovom týždni.

V prípade mosta pri Spišskej Belej pôjde o jeho prestavbu, a tiež rekonštrukciu priľahlého 300-metrového úseku cesty. V celom úseku sa vymenia asfaltové a konštrukčné vrstvy, dôjde k obojstrannému rozšíreniu cesty a cestné priekopy budú dláždené. Existujúci most sa celý postupne zbúra, nový bude mať nosnú konštrukciu uloženú na plošných základoch. Súčasťou stavby je aj menšia úprava potoka, vrátane vybudovania ochrany nových mostných opôr.

Pravda o klíme: Spaľovacie motory kontra elektromobily
Video
Odpovedá Milan Kočka, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe - Slovakia. Premiéra 19. 10. 2023.

Počas stavebných prác dôjde k zúženiu profilu dvojpruhovej cesty o jeden jazdný pruh. Cestná doprava bude dočasne vedená po vybudovanej obchádzkovej ceste s upravenou prednosťou a s využitím prenosnej svetelnej signalizácie. Vybudujú ju na pravom okraji cesty a po ukončení stavby ju odstránia. Práce potrvajú podľa zmluvy so zhotoviteľom desať mesiacov a budú stáť takmer 850-tisíc eur.

SR Nitra Selenec rýchlostná cesta R1-PR1BINA Čítajte viac Stredoslovákov rozhorčilo odmietnutie severojužného koridoru. Štúdia je tendenčná, tvrdia

V havarijnom stave je aj most cez bezmenný potok v extraviláne obce Veľká Lomnica. Poruchy a nedostatky sa prejavujú na nosnej konštrukcii, spodnej stavbe mosta aj mostnom zvršku. preto sa tam postaví nový most a rekonštrukciou prejde aj priľahlý úsek cesty I/66 s dĺžkou takmer 300 metrov. Cesta aj most budú po rekonštrukcii širšie. Spevní sa podložie vozovky a krajnice, zriadia sa hospodárske zjazdy na priľahlé nehnuteľnosti a zabezpečí sa aj odvodnenie komunikácie.

Stavbári chystajú aj obchádzkovú komunikáciu v oboch smeroch medzi Popradom a Veľkou Lomnicou. Pôjde o jednosmernú jednopruhovú komunikáciu s provizórnym premostením cez potok. Rekonštrukcia tohto mosta podľa zmluvy potrvá deväť mesiacov a náklady sa vyšplhajú na takmer milión eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská správa ciest #obnova mostov #cesta I/66 #cesta medzi Popradom a Starou Ľubovňou
Články podľa značiek