V Rimanskej Sobote stavajú kruháč. Jeden vjazd do mesta uzavreli na mesiac

Až do 30. novembra bude vjazd do Rimavskej Soboty v smere od mesta Lučenec a v smere od mesta Hnúšťa riešený obchádzkovou trasou.

24.10.2023 20:00
SR Rimavská Sobota kruhový objazd výstavba BBX Foto:
Križovatku cesty I/16 s cestami I/72 a II/532 v mestskej časti Sobôtka pri Rimavskej Sobote (na obrázku) nahradí kruhový objazd.
debata

V Rimavskej Sobote koncom minulého týždňa uzavreli úsek cesty II/531 v mestskej časti Sobôtka. Vjazd do mesta bude uzavretý vyše mesiaca, vodiči musia využívať obchádzkovú trasu. Dôvodom obmedzenia sú práce spojené s výstavbou novej okružnej križovatky. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Úplná uzávera cesty bude trvať do 30. novembra, obchádzková trasa bude označená dočasným dopravným značením. „V uvedenej dobe bude vjazd do intravilánu mesta Rimavská Sobota v smere od mesta Lučenec a v smere od mesta Hnúšťa riešený obchádzkovou trasou. Pre osobnú dopravu po miestnej komunikácii cez Čerenčiansku ulicu a pre nákladnú dopravu po ceste III. triedy číslo 2782 cez Jesenského ulicu,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Pravda o klíme: Spaľovacie motory kontra elektromobily
Video
Odpovedá Milan Kočka, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe - Slovakia. Premiéra 19. 10. 2023.

Dopravné obmedzenia v meste ovplyvnia aj prímestskú autobusovú dopravu. „Z dôvodu úplného uzavretia cesty II/531 budú autobusy prichádzajúce z Lučenca, Poltára, Kružna a Hrachova, Klenovca, Hnúšte, Tisovca a Brezna premávať po obchádzkovej trase,“ priblížila na svojej webovej stránke spoločnosť SAD Lučenec. Zastávka Rimavská Sobota, Sobôtka, SAD bude dočasne presunutá k výjazdu z areálu SAD. Dopravca tiež upozorňuje na vznikajúce meškanie spojov, ktoré sa v závislosti od dopravnej situácie môže pohybovať do desiatich minút.

S výstavbou novej okružnej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote sa začalo v auguste. Existujúcu križovatku na hlavnom južnom ťahu I/16 s cestami I/72 a II/532 v rámci rekonštrukcie prebudujú na štvorramennú dvojpruhovú okružnú križovatku s priemerom približne 50 metrov. Pribudnúť má i protihluková stena či nový priechod pre chodcov, ktorý na križovatke v súčasnosti chýba. Projekt Slovenskej správy ciest za vyše 3,8 milióna eur je financovaný z európskych zdrojov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rimavská Sobota #cesta II/531 #nový kruhový objazd #budovanie kruhového objazdu
Články podľa značiek