Na Rendezi v bratislavskej Rači vzniká nové námestie

Nové námestie v Rači na Dopravnej ulici by malo byť hotové približne v polovici apríla.

26.02.2024 20:00
namestie-rendez-vizualizacia Foto:
Takto by už v apríli malo vyzerať nové námestie v bratislavskej Rači.
debata

Na Dopravnej ulici v Rači pokračuje výstavba námestia. Po dokončení projektu bude zastávka MHD umiestnená vodorovne s vozovkou, bude tam lepšie zázemie pre chodcov, lavičky, koše, stojany na bicykle a aj nové stromy.

„Po prerušení z dôvodu zlých podmienok na stavebné práce z dôvodu počasia pokračuje zhotoviteľ s kompletnou rekonštrukciou námestia na Dopravnej. Z dôvodu zle zhutneného pôvodného podkladu starého približne 50 rokov sa musel dopĺňať recyklát. Predpokladáme dokončenie prác v polovici apríla 2024,“ priblížil starosta mestskej časti Bratislava-Rača Michal Drotován.

Nové námestie v bratislavskej Rači. Foto: Mestská časť Bratislava-Rača (vizualizácia)
namestie-rendez-vizualizacia1 Nové námestie v bratislavskej Rači.

Rekonštrukcia spočíva vo vytvorení miestnej cesty celkovej dĺžky 58,74 m a šírky 6,0 m. Na miestnu cestu je celkovo napojených 13 ks kolmých parkovacích miest rozmeru 5,50 × 2,50 m a na jednom mieste 6 stojanov na bicykel. Vo zvyšnej časti plochy bude vytvorená plocha námestia s lavičkami a s novou výsadbou. Konštrukcia spevnených plôch je navrhnutá v mieste miestnej cesty a parkovacích miest z asfaltovej vozovky, vyvýšená časť námestia je z betónovej dlažby, autobusový záliv je z cementobetónového jednovrstvové­ho krytu.

Súčasťou projektu je riešené aj odvodnenie povrchových a podzemných dažďových vôd. Odvodnenie parkoviska a miestnej cesty je riešené pomocou dvoch uličných vpustí, pomocou ktorých budú povrchové a podpovrchové dažďové vody odvádzané cez odlučovač ropných látok do vsakovacích zariadení na pozemku investora. Vyvýšená plocha námestia bude vyspádovaná do dvoch uličných vpustí s napojením do vsakovacích zariadení na pozemku investora.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rača #Rendez #nové námestie
Články podľa značiek