Pozrite sa, ako pokračuje výstavba rozšírenia D1 a križovatky D1/D4

Most nad diaľnicou je už minulosťou, vybudované sú násypy a na mostoch je ukončené zakladanie. Pracuje sa aj na častiach spodnej stavby a na nosných konštrukciách.

24.05.2024 20:00
krizovatka-d1-d4 Foto:
Práce na dobudovaní diaľničnej križovatky D1/D4 sa rozbehli naplno. (ilustračné foto)
debata

Súčasťou stavby je 18 mostov a v najbližších dňoch budú uložené prvé nosníky na moste nad cestou Pri Mlyne. Výstavba celého projektu prebieha v kontakte s prevádzkovanými cestami, či už samotnou D1 alebo cestami nižších kategórií. Aj z tohto dôvodu musí byť počas položenia prefabrikovaných nosníkov na most uzavretá miestna cesta Pri Mlyne v bratislavskej mestskej časti Vajnory.

Presun nosníkov a ich uloženie na mostnú konštrukciu budú vykonávať ťažké pracovné stroje a počas prác je z hľadiska bezpečnosti motoristov vylúčené, aby práce prebiehali bez odklonenia dopravy. Preto bude v čase najnižšej dopravnej intenzity – v rámci víkendu 25. a 26. mája výluka v dĺžke 270 metrov medzi cestou I/61 (Senecká cesta) a železničným priecestím.

Turany, Hubova Čítajte viac Úsek D1 Turany - Hubová: Verejné obstarávanie by mali vyhlásiť už v lete

V súvislosti s výstavbou križovatky D1/D4 sa pokračuje v prácach na zhotovení obchádzkových trás, teda nových náhradných vetiev. Nové náhradné vetvy budú najskôr slúžiť pri presmerovaní tranzitu počas dvíhania, modernizácie a rozširovania D1. Neskôr to budú plnohodnotné vyraďovacie vetvy z D1 na križovatku D1/D4.

Rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Triblavina v dĺžke takmer 3,6 km, ktorej súčasťou je aj kľúčové prepojenie diaľnic D1 a D4 patrí medzi aktuálne najvýznamnejšie priority Národnej diaľničnej spoločnosti. Dokončenie križovatky zásadným spôsobom napomôže odbremeniť hlavné mesto od tranzitnej dopravy.

debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #Národná diaľničná spoločnosť #križovatka D1/D4 #rozširovanie diaľnice D1
Články podľa značiek