Výstavba troch chýbajúcich úsekov D3 sa začne do konca roka 2025

Úseky Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto - Oščadnica sa začnú stavať v septembri 2025, úsek Oščadnica - Čadca, Bukov s druhou tunelovou rúrou v Horelici sa začne stavať už v marci 2025.

04.07.2024 18:00
Kysucká diaľnica D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec Foto:
Všetky tri úseky by sa mali začať stavať v roku 2025 a hotové by mali byť v roku 2029. (il. foto)
debata (8)

Do konca roka 2025 sa začne výstavba na všetkých troch chýbajúcich úsekoch kysuckej časti diaľnice D3. Po utorkovom rokovaní pracovnej skupiny k dostavbe diaľnice D3 na pôde Ministerstva dopravy SR o tom na sociálnej sieti informovala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová.

„Úseky Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto – Oščadnica sa začnú stavať naraz s plánovaným začiatkom v septembri 2025 a ukončením v marci 2029. Výstavba úseku Oščadnica – Čadca, Bukov s druhou tunelovou rúrou v tuneli Horelica sa začne už v marci 2025 s plánovaným ukončením v októbri 2029,“ uviedla Jurinová na základe informácií predstaviteľov Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).

Diaľnica D3 - Kysuce Čítajte viac Kysucká diaľnica D3 je o krok bližšie k výstavbe. Bude trvať tri roky

Doplnila, že všetky tri úseky predstavujú kľúčovú stavbu, ktorej dokončenie dá silný impulz ďalšiemu rozvoju celého kraja. „Stavba bude prebiehať v husto obývanom území, a preto bude dôležitá spolupráca ministerstva dopravy, NDS, ŽSK a dotknutých obcí a miest pri udržaní čo najlepšej mobility v území počas výstavby,“ dodala predsedníčka ŽSK s tým, že pre zabezpečenie spolupráce bude vytvorená skupina pre koordináciu výstavby na všetkých rozostavaných úsekoch D3.

Koncom mája vyhlásila NDS verejné obstarávanie na úsek Oščadnica – Čadca, Bukov, II. profil s predpokladanou hodnotou zákazky 306 miliónov eur. V blízkom čase budú vyhlásené aj zvyšné dve verejné obstarávania na úseky Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto – Oščadnica.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #diaľnica D3 #tunel Horelica #kysucká diaľnica #Brodno - Kysucké Nové Mesto #Kysucké Nové Mesto - Oščadnica
Články podľa značiek