Medzi Dlhou a Doľanmi v Trnavskom kraji rekonštruujú dva mosty. Cesta je uzavretá

Rekonštrukcia prebieha na obidvoch mostoch súčasne a vyžiada si ich úplnú uzávierku od 1. júla predbežne do konca kalendárneho roka.

08.07.2024 20:00
ttsk-most-v-intravilane-obce-dlha Foto:
V Doľanoch rekonštruujú dva mosty, pôvodné zbúrajú.
debata

Trnavský samosprávny kraj za takmer 750-tisíc eur rekonštruuje dva mosty na cestách III. triedy v katastrálnom území obce Dlhá v okrese Trnava. Mosty, ktoré boli postavené v 70. rokoch, budú zbúrané a nahradené novou konštrukciou. Rekonštrukcia si vyžiada úplnú uzávierku obidvoch mostov, a to od pondelka 1. júla 2024 pravdepodobne do konca tohto roka.

Prvý z dvojice rekonštruovaných mostov sa nachádza na ceste III/1295 v extraviláne obce Dlhá smerom na Doľany. Má dĺžku 4,5 metra a bol postavený v roku 1975. Na základe poslednej hlavnej prehliadky je most v havarijnom stave, ktorý je spôsobený prepadmi vozovky, rozpadom ríms, či nefunkčnou hydroizoláciou. Pôvodná konštrukcia bude zbúraná a nahradená úplne novým mostným objektom.

Druhý most sa nachádza v intraviláne Dlhej, a to na ceste III/1293 smerom na Borovú. Most s dĺžkou 7,5 metra z roku 1972 je rovnako v havarijnom stave s podobnými príčinami ako pri prvom moste. Počas trvania rekonštrukcie bude v blízkosti mosta postavená lávka pre peších a cyklistov na prechod medzi časťami obce.

Rekonštrukcia prebieha na obidvoch mostoch súčasne a vyžiada si úplnú uzávierku obidvoch mostných objektov. Tá platí od pondelka 1. júla a bude trvať predbežne do konca kalendárneho roka. Ak však bude niektorý most zrekonštruovaný skôr, bude naň pustená premávka.

Počas rekonštrukcie bude obchádzková trasa medzi Dlhou a Doľanmi vedená po ceste III. triedy popri motokárovej dráhe. Obchádzka medzi Dlhou a Borovou bude obojsmerne viesť cez Doľany, Štefanovú a Budmerice.

Okrem rekonštrukcie dvoch mostov v Dlhej sa pripravuje aj rekonštrukcia mosta ponad Chvojnicu pri Holíči. Aktuálne je rekonštruovaný aj úsek cesty III. triedy medzi Okočom a Dolným Štálom, a tiež úsek cesty II. triedy medzi Hlohovcom a Bojničkami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trnavský samosprávny kraj #oprava mosta #Doľany
Články podľa značiek