Obchvat Tvrdošína opäť mešká. Do úživania ho dajú až koncom roka 2025

Oravská R3 mala byť pôvodne hotová v roku 2023, termín dokončenia však vlani posunuli. Teraz dochádza k ďalšiemu odkladu.

05.08.2024 20:00
Obchvat Tvrdošína Foto:
Celková dĺžka úseku R3 bude 5,6 kilometra. Budujú na ňom 11 mostov a viac ako 1 800 metrov protihlukových stien.
debata

Úsek rýchlostnej cesty R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou na Orave odovzdajú do užívania do konca budúceho roka. Pre TASR to v stredu potvrdili z komunikačného odboru Národnej diaľničnej spoločnosti.

Oravská R3 mala byť pôvodne hotová v roku 2023, termín dokončenia však vlani posunuli. Kontrolný deň na stavbe totiž potvrdil potrebu úpravy technológie a nutnosť banského prieskumu. Podľa diaľničiarov boli dôvodom mimoriadne zložité geologické pomery horninového masívu.

Celková dĺžka úseku R3 je 5,6 kilometra. Bude na ňom 11 mostov a viac ako 1800 metrov protihlukových stien. Výstavba obchvatu Tvrdošína sa začala v marci 2021. Úsek odľahčí mesto od tranzitnej dopravy, motoristom prinesie skrátenie času jazdy.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #NDS #Tvrdošín #Obchvat Tvrdošína
Sledujte Pravdu na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"
Články podľa značiek