Chcete investovať 6 000 eur? Kúpte si nový Fiat Uno z roku 1996

13.08.2020 17:00

Kúpa auta býva málokedy investíciou, ktorá sa zhodnotí. Ale to len v prípade, že kupujete bežné auto. V Nemecku je na predaj úplne nový Fiat Uno druhej generácie. A to aj napriek tomu, že sa už niekoľko desiatok rokov v Európe nepredáva.

Fiat Uno vyzerá, akoby vyšlo zo stroja času.
Fiat Uno vyzerá, akoby vyšlo zo stroja času. Autor: Sportscars4you.eu

Automobil, ktorý sa ocitol v ponuke portál Sportscars4you­.eu, má síce 25 rokov, no je v stave nového auta. V interiéri sa dokonca nachádzajú ochranné fólie. Fiat Uno, ktorý vidíte na fotkách, postihol zvláštny osud.

Uno bolo majetkom jedného z nemeckých dílerov značky. Išlo o vystavený model, ktorý sa nikdy nepredal. A to aj napriek tomu, že išlo o obľúbený model. Dokonca aj jeho výbava zodpovedala dobovým požiadavkám.

Jednoduchý interiér Una je zachovalý aj po rokoch.
Jednoduchý interiér Una je zachovalý aj po rokoch. Autor: Sportscars4you.eu

Fiat je vybavený litrovým benzínovým štvorvalcovým motorom Fire. Jeho výkon dosahuje 45 koní a maximálny krútiaci moment 74 Nm. Táto porcia výkonu stačí na maximálnu rýchlosť 145 km/h, pričom zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 18 sekúnd.

Podľa inzerátu automobil pochádza z roku 1996. Od tohto roku najazdil len 900 km. Predajca si zaň pýta 5 900 eur. Na prvý pohľad sa to na také staré auto môže zdať veľa. Pri pohľade druhom treba uznať, že ide o vozidlo v unikátnom stave. Ak sa jeho nový majiteľ nerozhodne s Unom každodenne jazdiť, je pravdepodobné, že jeho cena bude stúpať. Fiat síce vyrobil približne 6 miliónov kusov tohto modelu, no fungujúcich exemplárov v dobrom stave výrazne ubúda.

Fiat
		Uno
Fiat
		Uno
+12Fiat
		Uno

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#jazdené autá #Fiat Uno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek