Hlasujte v našej ankete: Ktoré auto bude Európskym autom roka 2014?

Organizácia Car of the Year zverejnila zoznam prihlásených vozidiel, ktoré sa uchádzajú o najprestížnejší európsky titul pre rok 2014.

, 26.08.2013 16:00
COTY 2014 Foto:
COTY 2014
6

Celkom je do súťaže Car of the Year 2014 prihlásených 30 nových vozidiel. Dokonca aj tie, ktoré ešte za sebou nemajú výstavnú premiéru. Napríklad BMW radu 4, Peugeot 308, Hyundai i10, alebo Ford EcoSport. Po uvedení na trh, zväčša po autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom, si však trúfajú splniť podmienku predaja minimálne 5-tisíc kusov, a to do konca tohto roka.

Najviac kandidátov má v tomto ročníku BMW (X5, i3, 4) a Toyota (Auris, Corolla, RAV4). Nechýba ani Škoda Octavia, Kia Carens či ambiciózna Mazda 3. Zaujímavé je, že Volkswagen nemá tento rok v súťaži žiadneho zástupcu, hoci je Golf siedmej generácie úradujúcim držiteľom titulu. Jedným z horúcich kandidátov by sa ale mohol stať americký elektromobil Tesla S. Nielen pre ekológiu ale aj bezpečnosť. V amerických crash testoch získal totiž nedávno historicky najvyššie hodnotenie.

Sedmičku finalistov oznámia v decembri a definitívne poradie sa dozvieme v predvečer ženevského autosalónu 3. marca 2014.

Zoznam kandidátov nájdete v ankete, v ktorej môžete zároveň hlasovať za svojho favorita.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
6 debata chyba
Viac na túto tému: #kandidáti #Car of the Year #COTY 2014
Články podľa značiek