Honda zlomila všetky rekordy v záruke. Ale len v Austrálii

Japonská automobilka sa u protinožcov odhodlala na čosi nevídané. Majiteľom poskytla sedemročnú záruku, a to bez obmedzenia kilometrov.

29.11.2017 12:00
debata
Okrem modelu CR-V poskytne Honda austrálskym... Foto: Honda
Honda Accord Hybrid - motor Okrem modelu CR-V poskytne Honda austrálskym zákazníkom do konca roka sedemročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov. Aj pre hybridné modely.
Ako pritiahnuť k značke zákazníkov okrem samotných produktov? Napríklad kvalitným servisom a dlhou zárukou. V tomto smere je v Európe lídrom Kia, ktorá poskytuje majiteľom nových áut garanciu výrobcu na sedem rokov alebo 150 000 najazdených kilometrov. Áno, je to veľkorysá ponuka, ale len v našich končinách. V takej Austrálii vychádzajú výrobcovia áut zákazníkom v oblasti záruk v ústrety ešte viac.

Asi to netušíte, ale napríklad taká Škoda poskytuje od januára v Austrálii záruku na päť rokov, a to bez obmedzenia najazdených kilometrov! Hovoríme pritom o štandarde, nie o predĺženej záruke za poplatok. V Európe sú to štandardné dva roky, tri roky na lak a 12 rokov už len proti prehrdzaveniu karosérie. To však nie je zďaleka svetový rekord. O ten sa postarala najnovšie Honda. Opäť v Austrálii. Prišla so zárukou na sedem rokov bez obmedzenia kilometrov.

To je obrovský záväzok zo strany výrobcu, a tak neprekvapuje, že napriek poriadnej dávke odvahy je japonský výrobca predsa len trocha opatrný. Nová záruka sa týka len vybraných modelov Accord, Civic, City, HR-V, Jazz a MPV Odyssey. Pri najpredávanejšom modeli CR-V si treba za takýto typ garancie stále priplatiť. A opatrnosť spočíva aj v platnosti ponuky, ktorá trvá len do 31. decembra tohto roku. Takže to vyzerá skôr na akciový produkt.

Ak by sa však tento krok Honde osvedčil, nie je vylúčené, že sedemročnú garanciu bez obmedzenia najazdených kilometrov ponechá v platnosti. Zatiaľ sa však nik na čosi podobné neodhodlal. Citroën napríklad v Austrálii práve skončil s akciou, kde ponúkal záruku na niektoré modely s dĺžkou šiestich rokov, opäť bez limitu v počte najazdených kilometrov. Nám len ostáva dúfať, že podobné zvyky zavládnu časom aj v Európe.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Honda #záruka
Články podľa značiek