Bugatti zvoláva všetky Chirony. Pre lacnú súčiastku

13.12.2017 19:00

Aj majster tesár sa občas utne. Toto je však skôr príbeh pedanta posadnutého dokonalosťou ako príklad zanedbania kvality či chyby v konštrukcii.

Na sedadlách Chironu sa objavila konzola na...
Na sedadlách Chironu sa objavila konzola na sklápanie s potenciálne chybným zvarom. Bugatti to vyrieši kompletnou výmenou sedadla. Výmena dielu mu nestačí. Autor: Bugatti

Najrýchlejšie sériové auto planéty musí späť do servisov. Dôvodom je relatívne lacná súčiastka. Do Chironu sa dostala aj napriek tomu, že výroba prebieha manuálne. Dvadsať zamestnancov montuje každý exemplár šesť mesiacov. Takže ročne vznikne len sedemdesiat kusov. O to viac si Bugatti zakladá na detailoch. Všetko musí byť bezchybné. Napokon za Chiron chce 2,3 milióna eur. Je tak pochopiteľné, že za túto sumu má každý zákazník nárok na dokonalosť.

Lenže tá bola „poškvrnená“. Pritom ide v porovnaní so zvolávacími akciami veľkých automobiliek o zanedbateľný problém. Vyskytol sa na sedadlách. Bugatti dobrovoľne informovalo americký úrad NHTSA, že spoločnosť Sparco, ktorá je dodávateľom sedadiel, pochybila v ich konštrukcii. Na konzole, ktorá umožňuje sklápanie sedadiel, sa objavil zlý zvar. Rizikom je iba zmena sklonu operadla, aj to potenciálne, a navyše sa štatisticky týka iba jedného percenta z už dodaných Chironov.

To je smiešne číslo, ak uvážime, že na svete je ich zatiaľ len 47. Lenže tu ide o viac, ide o česť Bugatti. Preto automobilka okamžite skontrolovala už dodané sedadlá pre rozpracované autá a o probléme informovala dodávateľa. Ten od 27. októbra začal pre Chiron vyrábať nové sedadlá. Zároveň Bugatti informovalo o probléme zákazníkov a povolalo ich do servisov. Ak sa nebudú môcť dostaviť, pošle za nimi „lietajúci servis“. Všetky sedadlá budú kompletne vymenené. Vymeniť diel Bugatti nestačí.

Zákazníci síce nezaplatia ani cent, ale ak si uvedomíme, že každé sedadlo je vyrobené na zákazku vrátane čalúnenia, nebude to pre Bugatti lacná záležitosť, či skôr pre spoločnosť Sparco, ktorá problém spôsobila.

Bugatti
		Chiron -
		2016
Bugatti
		Chiron -
		2016
+30Bugatti Chiron -
		2016

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bugatti #zvolávacia akcia #Bugatti Chiron
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek