Bandit9 Odyssey: 'Bobber' zo Singapuru môže jazdiť aj na elektrinu

22.12.2017 19:00

Singapurská firma Bandit9 vyrába z každej série len deväť motocyklov. Teraz je na rade futuristické retro z nerezu. Volá sa Odyssey a šokuje minimalizmom kombinovaným s modernými technológiami.

„Bobber“ Odyssey si zakladá na minimalizme....
„Bobber“ Odyssey si zakladá na minimalizme. Prakticky z neho už niet čo ubrať. Osvetlenie zabezpečujú výkonné diódy. Autor: Bandit9

Toto nie je nič pre rozmaznaných chlapcov. Štýl „bobber“ vyznáva zásadu, že menej je viac. Čím viac z motorky odstránite, tým lepšie. Jedným z expertov na tieto sparťanské stroje je singapurská spoločnosť Bandit9, založená len v roku 2011. Špecializuje sa na prísne limitované série bobberov. Z každého modelu vznikne len deväť exemplárov, čím je zaručená vysoká exkluzivita.

Nerezová „kapotáž“ ukrýva všetko potrebné....
Nerezová „kapotáž“ ukrýva všetko potrebné. Napríklad vidlicový dvojvalec alebo elektromotor. Sedlo tvorí pamäťová pena potiahnutá luxusnou talianskou kožou. Autor: Bandit9

Najnovšie dielo má názov Odyssey a je asi tým najfuturistic­kejším, čo zatiaľ spoločnosť vyprodukovala. A aj najautorskejším. Predchádzajúce kreácie vychádzali totiž z čínskeho derivátu BMW R, vyrábaného pod značkou Chang-Jiang, amerických „harleyov“ alebo japonských motocyklov Yamaha či Honda. Nový Odyssey však vznikal od základu v dielňach spoločnosti. Šokuje svojím telom z nerezu, ktoré pôsobí ako monolit.

Väčšina komponentov pochádza od renomovaných...
Väčšina komponentov pochádza od renomovaných výrobcov. Kolesá Borani sú uchytené na vidlici Marzocchi a obsahujú brzdový systém Beringer. Autor: Bandit9

V tomto kuse „železa“ je integrovaný mohutný trubkový rám, motor, nádrž aj sedadlo z pamäťovej peny a luxusnej talianskej kože. A potom je tu už len mohutná predná vidlica a minimalistické riadidlá či chrómové stúpačky. Redukované blatníky sú tu len pre efekt. To však neznamená, že Odyssey sa bráni novým technológiám. Vozovku osvetľuje výlučne diódami a prístrojový panel nahrádza projektorom premietajúcim údaje, vrátane tých z navigácie, na kapotáž.

Zákazník môže voliť „bublavý“ vidlicový dvojvalec s objemom 1,4 litra alebo tichý elektromotor. Dizajn totiž umožňuje skryť v ráme prakticky akúkoľvek pohonnú jednotku. Väčšina komponentov pochádza od exkluzívnych značiek. Kolesá Borani sú uchytené na vidlici Marzocchi a obsahujú brzdový systém Beringer. Tak ako doteraz, aj z Odyssey vznikne len deväť kusov. Cenu nepoznáme, ale pôjde nepochybne o poriadne drahú hračku.

Bandit9
		Odyssey
Bandit9
		Odyssey
+11Bandit9
		Odyssey

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#motorky #Bandit9 #Bandit9 Odyssey
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek