Bugatti Divo: Toto je nové najdrahšie auto sveta. Cenou vyráža dych

22.08.2018 17:00

Nestačí vám Bugatti Chiron za 2,4 milióna eur či Chiron Sport za 2,65 milióna eur? Tak potom si odložte dvojnásobok. V Molsheime totiž pracujú na Bugatti Divo. Vznikne len 40 vzácnych exemplárov.

Bugatti Divo dostane základ z Chironu Sport,...
Bugatti Divo dostane základ z Chironu Sport, dizajnovo sa však má odlišovať. A má byť tiež ľahšie a rýchlejšie v zákrutách. Maximálka klesne na 385 km/h. To práve kvôli potrebnému prítlaku. Autor: Bugatti

Bugatti úspešne predáva svoj hriešne drahý Chiron, a to tak kupé, ako aj odľahčený Chiron Sport. To však nie je koniec. Čoskoro predstaví automobilka z Molsheimu model, ktorý svojich súrodencov celkom zatieni. Minimálne cenou. Ponesie názov Divo a zatiaľ ho videla len malá hŕstka potenciálnych záujemcov na internej akcii v Los Angeles a následne v New Yorku. Čoskoro sa však chystá verejná premiéra. A tak padajú ďalšie tabu.

Bugatti prezradilo, že Divo má vynikať ešte nižšou hmotnosťou ako Sport a ešte vyšším aerodynamickým prítlakom. V súvislosti s tým by mala byť rýchlosť obmedzená na 385 km/h. Divo tak nebude rýchlejšie ako Chiron, ale na okruhoch ho celkom určite porazí. Akcelerácia na stovku má totiž podliezť 2,5 sekundy a na dvojnásobok 6,5 sekundy. Pritom bude tento extrémny hyperšport schválený aj pre prevádzku na bežných komunikáciách.

Názov si Divo si novinka požičala od slávneho...
Názov si Divo si novinka požičala od slávneho francúzskeho pretekára Alberta Diva, ktorý za volantom Bugatti Typ 35 ovládol preteky Targa Florio v sezónach 1928 a 1929. Autor: Bugatti

Ako inak, základom je Bugatti Chiron aj s jeho „šialeným“ štyrikrát preplňovaným 16-valcom s objemom ôsmich litrov a výkonom 1 500 koní (1 103 kW). Možno že ich v Dive ešte pár pribudne. V porovnaní s Chironom má však Divo staviť na autonómnejší dizajn, čo potvrdzujú aj prvé zverejnené snímky detailov. V Molsheime vznikne len 40 exemplárov. Cena je naozaj extrémna. Za každý si bude automobilka účtovať od zákazníkov päť miliónov eur! Kde sú tie časy, keď sa nám miliónový Veyron zdal hriešne drahý?

Názov si Divo požičalo od slávneho francúzskeho pretekára Alberta Diva, ktorý za volantom Bugatti Typ 35 ovládol preteky Targa Florio v sezónach 1928 a 1929. Oficiálna premiéra sa odohrá 24. augusta v rámci The Quail – A Motorsports Gathering v Kalifornii. Uvidíme, či nájde Bugatti „šialencov“ ochotných zaplatiť požadovanú sumu. Na druhej strane je to ochrana pred priekupníkmi áut, ktorí kupujú limitované superšporty hneď od začiatku len s cieľom následného predaja, čím automobilky okrádajú o milióny eur.

Bugatti
		Divo -
		2018
Bugatti
		Divo -
		2018
+3Bugatti Divo -
		2018

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bugatti #Bugatti Chiron #Bugatti Divo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek