Škoda má na konte milión SUV. Jubilantom je Karoq

23.08.2018 12:00

Škoda vstúpila do triedy SUV len v roku 2009. A dnes má na konte milión kusov. Od Yeti až po Kodiaq. Lenže to je len začiatok. Chystajú sa nové.

Milióntym SUV značky Škoda sa stal zelený Karoq...
Milióntym SUV značky Škoda sa stal zelený Karoq 1,5 TSI. Autor: Škoda-Auto

Škoda sa komfortne vezie na vlne popularity SUV. Naskočila na ňu v roku 2009 modelom Yeti, ktorý vydržal na výrobných linkách až do vlaňajšieho roku. Za ten čas z neho vzniklo 684 513 kusov aj pod názvami Skopak pre Pakistan či Trekka pre Nový Zéland. Takže je zatiaľ s bezpečným náskokom najúspešnejším SUV značky, hoci predvlani dostalo väčšieho súrodenca Škodu Kodiaq a vlani Karoq. Obom sa darí excelentne. Karoq má na konte za necelý rok produkcie 87 800 a Kodiaq za dva roky 215 600 zákazníkov.

Za novými majiteľmi putoval do Španielska.
Za novými majiteľmi putoval do Španielska. Autor: Škoda-Auto

A teraz v Mladej Boleslavi oslavujú. Z montážnych liniek totiž zišiel zelený Karoq 1,5 TSI, ktorý je milióntym SUV značky. Objednal si ho manželský pár v Španielsku, ktorý ocenil najmä univerzálnosť a cenu. To však nie je zďaleka koniec ťaženia Škody v triede SUV a crossoverov. Pre Čínu má pripravený lacný Kamiq a navyše Kodiaq GT, ktorý je športovým derivátom veľkého SUV s nižšie položenou strechou. Ich osud v Európe ale nie je istý z dôvodu nedostatočných výrobných kapacít Škody v jej domácich závodoch.

„V súčasnosti prijímame opatrenia, aby sme v budúcnosti dokázali uspokojiť rastúci dopyt po vozidlách tohto segmentu. Dotkne sa to najmä závodu v Kvasinách, ktorý bude naším SUV centrom,“ povedal člen predstavenstva Škody za oblasť výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. Okrem toho Škoda zvažuje výrobu v nemeckých závodoch koncernu VW, ktoré nie sú plne vyťažené. V pláne je totiž ešte menšie SUV na báze konceptu Vision X a tiež elektrický crossover odvodený zo štúdie Vision E.

Škoda -
		miliónte SUV
Škoda -
		miliónte SUV
+2Škoda - miliónte SUV

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Škoda #Škoda Yeti #Škoda-Auto #Škoda Kodiaq #Škoda Karoq
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek