Kia Ceed crossover. Kórejci odhaľujú štvrtú karosársku verziu. A nebude posledná

20.03.2019 18:10

Nie je tajomstvom, že Kia má s novým Ceedom veľké plány. Hatchback, kombi a shooting brake jej nestačia. Pridá štvrtú verziu, ktorá sa nezľakne ani prašných ciest.

Prvá zverejnená skica jasne naznačuje, že...
Prvá zverejnená skica jasne naznačuje, že crossover na základe nového modelového radu Ceed nebude len zvýšeným a oplastovaným hatchbackom. Dostane oveľa autonómnejší dizajn. Autor: Kia

Mnohí čakali, že Kia predstaví štvrtú karosársku verziu Ceedu už na autosalóne v Ženeve. V halách Palexpa však dostal prednosť elektrický Soul a koncept luxusného elektromobilu Imagine by Kia. Premiéru si teda kórejská automobilka necháva na neskôr. Tá sa však blíži, ako naznačuje prvá zverejnená skica. Po hatchbacku, kombi Sportswagon a shooting braku Proceed je na rade crossover. A zdá sa, že nepôjde len o oplastovanú a zvýšenú verziu základného 5-dverového modelu. Skica jasne naznačuje, že nový Ceed Crossver dostane autonómny dizajn.

Okrem veľkých kolies aj úplne odlišnú kabínu s profilom okien, lemovaným neprehliadnuteľnou chrómovou lištou. Potvrdzujú to slová Gregoryho Guillauma, viceprezidenta pre európsky dizajn Kie. „Je tu iný štýl a iný typ vozidla, o ktorom si myslíme, že si zaslúži byť novým členom rodiny Ceed. Jeho úlohou bude, aby sa stala silnejšou a ešte zaujímavejšou pre európskych spotrebiteľov. Dizajn bude odlišný, ako majú aktuálne modely. Bude to ďalšie veľké prekvapenie, na ktoré sa môžete tešiť.“

Bohužiaľ, viac Kia o novinke neprezradila. Dokonca ani termín premiéry. Isté je že prívlastok crossover nebude menom nového modelu. To sa dozvieme spolu s ďalšími informáciami v priebehu roka. S najväčšou pravdepodobnosťou však možno očakávať premiéru na septembrovom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Na trhu zaplní medzeru medzi menším Stonicom a plnohodnotným SUV Sportage. Pod kapotou by sa mohli objaviť motory 1,4 MPI (73 kW), 3-valec 1,0 T-GDi (88 kW), 4-valec 1,4 T-GDi (103 kW) a diesel 1,6 CRDi (85, 100 kW).

Stále je tu však ešte jedno tajomstvo. Rodina Ceedu má mať totiž až päť členov. Nemá pritom ísť o 3-dverové kupé, kabriolet ani MPV. Odpoveď sa možno dozvieme tiež tento rok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Kia #crossover #Kia Ceed
Články podľa značiek