Škoda Karoq Velo: Toto SUV má práčku, 'vapku' aj dron. Neveríte?

14.06.2019 18:00

Škoda je veľkým priaznivcom cyklistiky. Aj preto sa zrodil Karoq Velo. Ako inak, je určený práve milovníkom tohto športu.

Karoq Velo dostal všetko, čo cyklisti potrebujú...
Karoq Velo dostal všetko, čo cyklisti potrebujú na svojich potulkách. Autor: Škoda-Auto

Česká Škoda už pätnásť rokov sponzoruje hádam najslávnejšie cyklistické preteky planéty – Tour de France. Pred troma rokmi ich využila napríklad pri prezentáciu Kodiaqu a neskôr Karoqu. Takže k cyklistike má skutočne blízko. Aj preto vznikol nápad konceptu Karoq Velo, ktorý je špeciálom pre milovníkov tohto športu. Paradoxne za ním nestojí samotná Škoda ani francúzsky importér, teda zastúpenie v domovskej krajine Tour de France, ale zastúpenie Škody vo Veľkej Británii.

Nechýba ani práčka na dres.
Nechýba ani práčka na dres. Autor: Škoda-Auto

To najprv uskutočnilo prieskum medzi 1 500 cyklistami. Kládlo im otázku, čo by od auta pre tento šport očakávali. Až 25 % odpovedalo, že najväčším problémom je pre nich na ceste domov špinavé oblečenie a špinavý bicykel. Takže tím „tunerov“ nainštaloval do Karoqu doteraz nevídané prvky „Simply Clever“. Jednoducho Velo dostalo malú práčku na dres a tlakovú umývačku. Cyklista si môže oprať oblečenie a očistiť svoj bicykel ešte predtým, než ho naloží do auta.

V kabíne je miesto pre pretí bicykel aj pre box...
V kabíne je miesto pre pretí bicykel aj pre box na náradie a malú tlakovú umývačku. Autor: Škoda-Auto

Ďalších 30 % respondentov uviedlo, že na cestách ich veľmi zaťažujú technické problémy na bicykloch a defekty. Odtiaľ už nebolo ďaleko k osadeniu špeciálneho Karoqu veľkým boxom s náradím na opravy. Cyklisti sa nemusia obávať ani smädu či hladu. Namiesto stredného sedadla je vo Vele inštalovaný chladiaci box. A chýba aj ľavé zadné sedadlo. To preto, lebo okrem strešných držiakov, kde možno nainštalovať dva bicykle, bolo v kabíne miesto aj pre tretí „bajk“.

Magnetická podložka zas umožňuje inštaláciu dronu, z ktorého môže posádka odosielať online fotografie či videá zo svojich cyklistických dobrodružstiev. V noci prídu vhod prídavné svetlá, napríklad pri údržbe bicyklov. Či sa tento cyklistický sen dostane do výroby, nie je isté. Škoda bude Karoq Velo zatiaľ predvádzať na rôznych výstavách. Práve reakcia ukáže, či by sa niektoré z praktických nápadov mohli dostať aspoň na zoznam doplnkového príslušenstva.

Škoda
		Karoq Velo - koncept
		2019
Škoda
		Karoq Velo - koncept
		2019
+9Škoda Karoq Velo -
		koncept
		2019

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Škoda #Concept #koncept #Škoda-Auto #Škoda Karoq #Škoda Karoq Velo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek