Tesla otáča kormidlo. Jej predaje v USA letia raketovo nahor

Americký výrobca elektromobilov Tesla oznámil prudký nárast dodávok v 2. štvrťroku 2019, čo kontrastuje s poklesom predaja, ktorý zaznamenala väčšina výrobcov áut na americkom trhu v 1. polroku tohto roka.

05.07.2019 16:00
debata
Tesle sa darí úspešne zvyšovať produkciu a... Foto: Tesla
Tesla - výroba Fremont Tesle sa darí úspešne zvyšovať produkciu a dodávky zákazníkom. najmä vďaka Modelu 3.

Automobilky to pripísali vyšším nákladom domácností, ktoré ovplyvnili ich výdavky. Tesla však v utorok uviedla že za tri mesiace do konca júna dodala klientom 95 200 vozidiel, čo je rekord a nárast o viac ako 50 % oproti predchádzajúcemu štvrťroku.

Spoločnosť, ktorá čelí obavám z oslabenia dopytu po jej elektrických autách, po zverejnení výsledkov skonštatovala, že „má dobrú pozíciu na pokračovanie rastu celkovej produkcie a dodávok v 3. štvrťroku.“

Iné automobilky, ako sú General Motors (GM), ale aj Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Toyota, oznámili za 1. polrok pokles predaja v USA, aj keď koncern FCA v samotnom júni dosiahol nárast odbytu o 2 %.

Výsledky boli zhruba v súlade s prognózami analytikov a odrážajú mierne ochladenie na americkom trhu s autami vzhľadom na vyššie úroky z pôžičiek na autá. General Motors nahlásil za 1. polrok pokles predaja o 4,2 % na 1,4 milióna vozidiel, pričom v 2. štvrťroku sa jeho odbyt znížil o 1,5 %.

Fiat Chrysler zas vykázal za 1. polrok pokles dopytu o 2 % na 1,1 milióna áut. Za dvojpercentný nárast predaja v júni vďačí zvýšeniu predaja menších nákladných áut Ram o 45 %. Toyota oznámila, že jej predaj v Severnej Amerike sa v 1. polroku znížil o 3,1 % na 1,2 milióna vozidiel.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Toyota #Tesla #GM #Fiat Chrysler Automobiles
Články podľa značiek